اولین سایت خبری تحلیلی شهرستان شاهرود
جمعی از حامیان جاده علی آبادکتول - شاهرود خواهان تسریع در ساخت و اجرایی شدن این مصوبه دولت به گلستان شدند.

به گزارش خبرنگار مهر، این عده از تاخیر در ساخت این مصوبه سفر اول دولت که شش سال از زمان آن می گذرد انتقاد کردند.

این عده بعد از ظهر یکشنبه با حضور مقابل فرمانداری علی ابادکتول خواهان تسریع در ساخت جاده و رفع موانع فراروی شدند.

گفتنی است حامیان جاده علی آباد - شاهرود روز جمعه نیز در حمایت از ساخت جاده ابر - زرینگل از مصلی نماز جمعه شهرعلی آبادکتول تا پل خارکلاته پیاده روی کردند.

شرکت کنندگان در این مراسم با در دست داشتن پلاکاردهایی خواهان تسریع در ساخت جاده ابر – زرینگل شدند.

آنان خواهان اجرای مصوبه دولت مبنی بر ساخت این جاده بودند.

این عده  پس از طی مسیر مصلی تا پل خارکلاته مسیرجاده زرینگل به ابر تا محل شیرآباد را پیاده طی کردند.

آنان از استاندار و مسئولان استان گلستان خواستند مصوبه دولت را که حدود شش سال از تصویب آن می گذرد اجرایی کنند.

جاده علی آبادکتول به شاهرود 67 کیلومتر طول دارد و استانهای گلستان و سمنان را از مسیر جاده ابر به هم متصل می کند.

جنگل ابر در 50 کیلومتری شمال‌شرقی شاهرود و در مسیر جاده شاهرود به استان گلستان قرار دارد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  ۹۰/۰۹/۲۸ساعت   توسط خبرنگار  | 

شاهرود پرس : نماينده مردم شهرستانهاي شاهرود وميامي بي عدالتي در استان را يك بحث مبنايي دانست وافزود: ما بي عدالتي در استان را مي بينيم وبا پوست وگوشت واستخوان آن را لمس مي كنيم واين بي عدالتي كاملاً واضح است. مركز استان مارا فرزند خودش نمي داند وبا ما رقابت مي كند وبه اين موضوع فكر نمي كند كه دارايي هاي او دارايي هاي ما ودارايي هاي ما دارايي هاي او مي باشد.به اين نمي انديشد كه اگر راه وترابري ، نفت وراه آهن در شهرستان شاهرود است متعلق به استان ما است.

 


دكتر جلالي در نشست موثرین شاهرود افزود: اينكه آنها به دارايي هاي ما دست اندازي مي كنند ومارا اذيت مي نمايند،اينكه در همه عرصه ها رقيب ما مي باشند وچيزهاي را كه بايد به ما بدهند نمي دهند  يك مبناي غلط است ولذا ما به دنبال يك استان جديد هستيم واين يك آرمان است.

 نماينده مردم شهرستانهاي شاهرود وميامي تصريح كرد: با شهرستان شدن ميامي راه براي ما هموار شد وبا شهرستان شدن بسطام وبيارجمند اين راه هموارتر مي شود

+ نوشته شده در  ۹۰/۰۹/۲۸ساعت   توسط خبرنگار  | 

اختصاصی شاهرود پرس : بر اساس اعلام دکتر شهروز شریعتی وی قطعا نامزد انتخابات مجلس شورای اسلامی بر ای شهرستان شاهرود نخواهد شد .

وی قبلا تلویحا اعلام کرده بود که برای نامزدی مجلس می آید . دکتر شهروز شریعتی دارای دکترای علوم سیاسی از دانشگاه تربیت مدرس و نماینده دکتر جاسبی در تشکلهای سیاسی اسلامی اساتید استان سمنان نیز هست .

+ نوشته شده در  ۹۰/۰۹/۲۴ساعت   توسط خبرنگار  | 

سرمربی تیم فوتسال سالكوی شاهرود از عقد قرارداد با یك بازیكن تیم فوتسال پرسپولیس تهران خبر داد.

علی زندی پور در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران گفت: سالكوی شاهرود برای حضور قدرتمند در رقابتهای لیگ دسته دو فوتسال كشور با سه بازیكن غیر بومی قرار داد بسته كه 'امیر احمدی پور' بازیكن پرسپولیس تهران یكی از این بازیكنان است. و 'محمد امیری' بازیكن شهرداری ساوه و 'علی علی رضایی' بازیكن تیم دانشگاه علوم پزشكی مازندران را از دیگر بازیكنان جذب شده به این تیم معرفی كرد.

زندی پور با بیان اینكه تركیب این تیم برای حضور در رقابتهای لیگ دسته دو فوتسال كشور تقریبا تكمیل شده است گفت: این تیم هم اكنون سه جای خالی دارد كه در نیم فصل اقدام به جذب بازیكن می كند.

وی تاكيد كرد : تیم سالكوی شاهرود كه اخیرا با خرید امتیاز در شاهرود فعال شده است تاكنون قریب 30 جلسه تمرین كرده و از آمادگی جسمی و تاكتیكی خوبی برخوردار شده است.

وی با بیان اینكه این تیم در هفته پنج جلسه تمرین برای مرور تاكتیك ها دارد گفت: سالكوی شاهرود در یك بازی تداركاتی موفق به شكست چهار بر دو تیم حدیث قزوین شد.

سرمربی تیم فوتسال سالكوی شاهرود تصريح كرد : این تیم چهارم دیماه نیز با تیم پرسپولیس تهران یك بازی تداركاتی دارد. و رقابتهای فوتسال لیگ دسته دو كشور در دو گروه 11 تیمی از اواخر بهمن ماه آغاز می شود./

+ نوشته شده در  ۹۰/۰۹/۲۳ساعت   توسط خبرنگار  | 

... سپس استاد داود میرباقری لب به سخن گشود و گفت: « علاوه بر همه امتیازهای اشاره شده یکی از بهترین مزیت های شاهرود، نیروی انسانی آن است که ما در مناطق دیگری که کار می کردیم از این نظر دارای مشکل جدی بودیم و این که من از شاهرود برای شهرک سینمایی دفاع می کنم صرفاً به دلیل شاهرودی بودنم نیست بلکه پتانسیل بالای این منطقه است که من آن را در جریان سریال مختارنامه بیشتر پی بردم و از نظر لوکیشن و آب و هوا در منطقه شاهرود برای فیلمبرداری مشکلی وجود ندارد. مثلاً به محض این که در منطقه ای ابری یا برفی می شد با مسافتی کوتاه می توانستیم به منطقه مناسب و آفتابی جهت فیلمبرداری دست یابیم...


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  ۹۰/۰۹/۲۲ساعت   توسط خبرنگار  | 

اختصاصی شاهرود پرس : چندی قبل در آخرین شماره از نشریه ظفر مطلبی به چاپ رسید که مستقیما به تخلفاتی در مورد ساختمانی در دست ساخت در منطقه قلعه حاجی شاهرود اشاره کرده بود که به نوعی به رئیس شورای شهر شاهرود مرتبط می شد و وی را زیر سوال برده بود. تخلفاتی چون تغییر کاربری زمین از آموزشی به مسکونی ، افزایش طبقات بنا بدون رعایت مسائل فنی و آیین نامه ای و .... البته به گفته این نشریه . این مطلب ما را برآن داشت تا به سراغ احمد شریعتمدار تهرانی رئیس شورای شهر شاهرود برویم و در مورد این ساختمان که البته گفته می شود متعلق به پسر وی و چند شریک می باشد سوالاتی را عنوان نماییم .

بر همین اساس خبرنگار شاهرود پرس به سراغ وی می رود و سوالاتی را مطرح می کند که در ذیل به آنها اشاره می گردد .


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  ۹۰/۰۹/۱۹ساعت   توسط خبرنگار  | 

http://www.heyat-aliakbar.ir/photogallery/h.j.h.ali%20akbar.b.19.jpg


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  ۹۰/۰۹/۱۷ساعت   توسط خبرنگار  | 

شهر زیبا و پلکانی شکل مُجن كه در فاصله 33 كيلومتري شمال غربی شاهرود واقع شده است همه ساله در ايام محرم میزبان هزاران تن از عزاداران حسيني و گردشگران مذهبی از اقصي نقاط كشور خصوصاً شاهرود و گرگان است.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  ۹۰/۰۹/۱۶ساعت   توسط خبرنگار  | 

همزمان با شب تاسوعاي حسيني مراسم سنتي ((حسن حسين))در حسينيه اعظم شهرستان ميامي برگزارشد

هیئات وعزاداران حسيني در حسينيه اعظم شهر گرد هم آمده وبامرثيه سرايي ونوحه سرايي در غم وماتم سالار شهيدان به سوگ مي نشينند


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  ۹۰/۰۹/۱۶ساعت   توسط خبرنگار  | 

سایت دکتر جلالی : ... بالاخره این چهار سال یک آب خوش از گلوی ما پائین نرفت. در اولین روزهای مجلس خبر انتقال مرکز تحقیقات کشاورزی آمد و ما مجبور شدیم برای عدم انتقال آن بجنگیم.

 بلافاصله بعد از آن خبر انتقال اداره کل راه و ترابری آمد و مجبور به برخورد با وزیر شدیم و خبر را از کانال های مختلف به ریاست محترم جمهوری رساندیم و موضوع منتفی شد و بنده و جناب آقای دکتر کواکبیان در کمیسیون عمران مجلس سخت دعوا کردیم و چه قدر انرژی هر دوی ما برای این کار گرفته شد. ...


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  ۹۰/۰۹/۱۲ساعت   توسط خبرنگار  | 

فرمانده گردان سيد الشهدا(ع) شهرستان شاهرود:
تبعيت از رهبري از وظايف بسيجيان است

خبرگزاری بسیج : فرمانده گردان سيد الشهدا(ع) شهرستان شاهرود، در هفتمين دوره آموزشي تكميلي گردان حضرت سيدالشهدا (ع) كه در نماز اين گردان برگزار شد، اظهار داشت: توجه و تبعيت از مقام معظم رهبري يكي از وظايف مهم بسيجيان است.

 سرهنگ پاسدار حسین مهدوي افزود: آنچه ما را در هشت سال دفاع مقدس در مقابل دشمنان پيروز كرد، روحيه بسيجي رزمندگان بود و اين روحيه نشأت گرفته از اطاعت از رهبري زمان بوده است.

وي از بسيجيان خواست كه در دوره‌هاي آموزش تكميلي بسيج با تمام وجود شركت كنند و آموزش‌هاي انجام شده را ياد بگيرند تا بتوانند در زمان نياز با تمامي قوا در مقابل دشمن بايستند.

فرمانده گردان سيد الشهدا(ع) شاهرود، در ادامه بسيجيان را به ارتقاي بصيرت توصیه كرد و گفت: انسان مي‌تواند با خودسازي، به بالاترين مراتب ايمان و قوه ی بصيرت باطني دست يابد.

سرهنگ پاسدار مهدوي تصريح كرد: هر چه قدر انسان در زمينه علمي و عملي تلاش و مجاهدت بيشتري انجام دهد به همان ميزان بينش و بصيرت او افزايش مي‌يابد.

+ نوشته شده در  ۹۰/۰۹/۱۰ساعت   توسط خبرنگار  | 

شاهرود پرس : بر اساس جدول ارائه شده استان سمنان در وسط جدول نرخ بیکاری قرار دارد ، اما آیا منظور از استان سمنان کدام شهرستان آن است ؟ فکر می کنید کدام شهرستان بالاترین نرخ بیکاری را در این استان دارد که رتبه بیکاری در استان ، از بابت این شهرستان ، به وسط جدول رسیده است ؟

جدول نرخ بیکاری در ۳۱ استان در تابستان ۹۰ منتشر شد، که بر این اساس، استان فارس با ۱۹.۱درصد و خراسان جنوبی با ۵.۷ درصد به ترتیب بالاترین و کمترین نرخ بیکاری را در کشور به خود اختصاص دادند.به گزارش مهر، بررسی نرخ بیکاری استانها در فاصله تابستان ۸۹ تا پایان تابستان ۹۰ حاکی از کاهش نرخ بیکاری به میزان ۲.۵ درصد است. مرکز آمار ایران نرخ بیکاری را در تابستان ۸۹ معادل ۱۳.۶ و در تابستان امسال ۱۱.۱ درصد اعلام کرده است.

علاوه بر این، نرخ بیکاری در بهار سال جاری نیز ۱۲.۳درصد اعلام شده است که نسبت به تابستان سال گذشته ۱.۳ درصد کاهش و نسبت به تابستان امسال ۱.۲ درصد افزایش نشان می‌دهد.

با این حال، وعده ایجاد ۲.۵ میلیون فرصت جدید شغلی توسط دولت در سالجاری و دفاع از این برنامه در شورای عالی اشتغال، انتظار می رود گزارشات نرخ بیکاری به سمت تک رقمی شدن پیش برود؛ هرچند در ۸ ماه گذشته از سال گزارشات روشنی از وضعیت اشتغالزایی استانها ارائه نشده و بیشتر مباحث مطرح شده حول محور لزوم تامین مالی بانکها بوده است.

طبق جداول نرخ بیکاری استانها در ۳ فصل از تابستان ۸۹ تا ۹۰ می توان استانهای اصفهان، البرز، ایلام، بوشهر، فارس، کهکیلویه و بویراحمد، گیلان و لرستان را در ردیف استان های با نرخ بیکاری بالا قرار داد.

همچنین برخی استانها مانند آذربایجان غربی و شرقی، خراسان جنوبی، رضوی و شمالی و زنجان، گلستان، مرکزی و یزد نیز در گروه استانهای با نرخ بیکاری پایین قرار می گیرند.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  ۹۰/۰۹/۰۹ساعت   توسط خبرنگار  | 

- آقای جلالی اخیرا نیز مانند روالی که در این استان تبدیل به یک سنت شده ، برخی افراد خودسر و  گستاخ در حضور رئیس مجلس شما را مورد هتاکی قرار دادند

انگشت اتهام به سوی خانواده اسد

- همانگونه  که چاپلوسی حرکت ناپسندی است  ، سیاه نمایی کارنامه درخشان  یک نماینده هم کاربسیار ناجوانمردانه ای است

- با نگاه تبعیض آمیز مرکز استان در سالهای گذشته و طبق آمارها ،بیشترپروژه ها و اقدامات  زیر ساختی و عمرانی در شهر سمنان و حتی روستا های تابعه آن به پایان رسیده

- در مورد عملکرد انحصاری سیمای استان و سانسور شدید اخبار مثبت شاهرود نیز اعتراضات مردمی  بسیار زیاد است و تا کنون هیچ یک از افرادی که در مرکزاستان صاحب قدرت و تریبون می باشند به این مساله رسیدگی نکرده اند .

- علیرغم اینکه مردم شاهرود از لحاظ استعداد هنری و سینمایی در کشور سرآمد می باشند این افراد به نحو مطلوب مجال هنر نمایی در شبکه استانی را پیدا نمی کنند .

- آقای رهی با انتصاب شما  بعنوان استاندار سمنان  مردم شاهرود امیدوار بودند که  بالاخره    نقطه  عطفی در مدیریت استان شکل بگیردو روش مدیریتی غلط گذشته تکرار نگردد  اما افسوس  که وضعیت بدینگونه پیش نرفت .

- شهرستان شدن بسطام و بیارجمند نیز خواسته نماینده محترم و مردم شریف شاهرود می باشد و بخش بسطام شرایط کاملا مساعدی  برای شهرستان شدن دارد .


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  ۹۰/۰۹/۰۸ساعت   توسط خبرنگار  | 

+ نوشته شده در  ۹۰/۰۹/۰۸ساعت   توسط خبرنگار  | 

اداره کل راه و ترابری

ضمن عرض سلام و خسته نباشید احتراما به استحضار می رساند شهر مجن در فاصله 40کیلومتری شهرستان شاهرود واقع شده است این جاده که شاهرود را به استان گلستان به فاصله 110 کیلومتر متصل می کند در فاصله 30 کیلومتری یعنی دو راهی تاش به شهر مجن که عرض جاده کم است از جایی قطب کشاورزی منطقه بزرگ شاهرود در زمینه سیب زمینی- گندم-جو-سیب درختی –زردآلوودیگر میوه هامی باشد بسیار بار ترافیکی دارد و بعلت نداشتن پلیس راه و وجود تراکتور بسیار زیاد جهت حمل محصول و نداشتن چراغ وروشنایی تراکتور اغلب تصادف زیادی در این محور می شود هر روز شاهد تصادف مرگبار هستیم.

بارها شفاهاوتلفنی با مسئولین صحبت شده ولی هنوز اقدامی صورت نگرفته است چون تنها راه نزدیک از شاهرود به استان گلستان (گرگان)از این جاده صورت می گیرد وروستاهای زیادی از جمله امیریه- قطار زرشک-نکارمن-تاش وشاهکوه وپیست اسکی وشهر مجن وچهارباغ وجنگل توسکستان در این مسیر قرار دارند در خواست مردم شهید پرور شاهرود و مردم شهید پرور شهر مجن وتمامی روستاهای مذکور از اداره کل راه وترابری شاهرود این است که هر چه سریعتر از دو راهی تاش به طرف مجن را نسبت به روشنایی جاده تا مجن وعریض کردن جاده همراه با علائم راهنمایی و مقر پلیس راه در این نقطه از میهن اسلامی اقدام عاجل نمایید.

 باتشکراز طرف اهالی مردم شهید پرور مجن وتابعه

+ نوشته شده در  ۹۰/۰۹/۰۸ساعت   توسط خبرنگار  | 

شاهرود پرس : تیم های بدمینتون و تنیس روی میز دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود در مسابقات منطقه ده در رده تیمی و انفرادی به مقام قهرمانی دست یافت .


شاهرود قهرمان بدمینتون و تنیس روی میز دختران منطقه ده شد

رئیس اداره تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود با اعلام این خبر گفت : مسابقات تنیس روی میز و بدمینتون دختران منطقه ده دانشگاه آزاد اسلامی به میزبانی این دانشگاه با شرکت تیمهای شاهرود ، علی آباد ، گرگان ، دامغان وآزادشهر برگزار شد که در مسابقات تنیس روی میز و در بخش گروهی تیم شاهرود به مقام قهرمانی این دوره دست یافت ، دامغان دوم شد و گرگان به مقام سومی اکتفا کرد .

علیرضا عرب اسماعیلی افزود : در بخش انفرادی نیز محدثه کردی و الناز عامری از تیم شاهرود به ترتیب به مقامهای اول و دوم رسیدند و مقام سوم هم مشترکا به الهام رضایی از شاهرود و الهام جعفری از گرگان رسید . وی ادامه داد : در مسابقات بدمینتون منطقه ده نیز تیم دانشجویان دختر دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود قهرمان مسابقات شد ، علی آباد نایب قهرمانی را از آن خود کرد و آزادشهر و گرگان مشترکا سوم شدند .

عرب اسماعیلی گفت : در بخش انفرادی مهلا نامجو از شاهرود اول ، کبری قوانلو از گرگان دوم و فاطمه مددی از شاهرود و عاطفه حاج محمد علی از گرگان مشترکا سوم شدند . وی افزود : در رده دوبل آزاد مسابقات بدمینتون باز هم این تیم دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود بود که با هنرنمایی مریم رحیمیان و فروه پورعلی به مقام قهرمانی دست یافت ، مقام دوم نیز با بازی فرشته شفیعی و زهرا جلالی به تیم شاهرود رسید و در نهایت سکینه بهرامی و نرجس پنبه چی از گرگان و هانیس عسگری و سعیده مقدم از علی آباد مشترکا سوم شدند .

یادآوری می شود اعضای تیم تنیس روی میز با مربیگری ملیحه رشیدان و تیم بدمینتون با مربیگری اشرف السادات رضوی به این موفقیتها دست یافتند .

+ نوشته شده در  ۹۰/۰۹/۰۶ساعت   توسط خبرنگار  | 

عین نامه مدیر کل بازرگانی راه آهن


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  ۹۰/۰۹/۰۵ساعت   توسط خبرنگار  | 

شاهرود پرس : در نهایت نوبت به قرعه کشی بین خریداران دوربین های سامسونگ و انتخاب برنده برای پورشه رسید. پس از انتخاب تصادفی اعداد از میان گوی‌ها مسعود صباغ از شاهرود که یک دستگاه دوربین PL100 خریداری کرده بودند، به عنوان برنده انتخاب شد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  ۹۰/۰۹/۰۵ساعت   توسط خبرنگار  | 

سلام خسته نباشي بابت مطالب ارزشمند جناب عالي كمال تشكر را دارم بنده سيد محمد حسني كانديدای شوراي شهر در دوره قبل كه از تعداد 90 نفر در شهرستان شاهرود نفر يازدهم شدم تصميم دارم بر اساس تكليف ولايت در انتخابات مجلس شركت نمايم.اين حقير داراي مدرك كارشناسي ارشد تاريخ سياسي ايراني اسلامي با بيست سال فرماندهي پايگاه هاي مقاومت خاتم الانبيا و عاشقان ولايت و مدت هشت سال مسئوليت ستاد پشتيباني جنگ و مدت ده سال مسئوليت اتحاديه انجمن هاي اسلامي دانش آموزان و با حضور حدود يك سال شركت در دفاع مقدس و داراي مدارك كار اموزي تربيت سياسي و مديريت براي پاسخ به ناله هاي جانسوز و ارزشمند مرحوم حسيني و تاسيس استان شاهوار به مركزيت عروس كوير ايران شاهرود و گرفتن حق و حقوق مردم شهيد پرور شهرمان كانديد مجلس شده ام  لذا خواهشمند است  ضمن اعلام اين متن به كليه سايت هاي خبري اجازه فرماييد مطالب خود را در سايت شما منعكس نمايم

شاهرود پرس همچون گذشته آماده دریافت نظرات و دیدگاههای کاندیداهای محترم مجلس است

+ نوشته شده در  ۹۰/۰۹/۰۵ساعت   توسط خبرنگار  | 

بحران زیست محیطی پیش آمده در این جنگل بکر و زیبا به قدری تشدید یافت که مسئولان سازمان جنگلها و مراتع کشور را بر آن داشت تا از خبرنگاران رسانه های مختلف کشور بخواهند با حضور خود در این منطقه از نزدیک شاهد فاجعه ای باشند که بر سر جنگل ابر می رود.

http://hamshahrionline.ir/images/upload/news/pose/8712/abr-1220-mm1.jpg


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  ۹۰/۰۹/۰۵ساعت   توسط خبرنگار  | 

ایرنا،حجت الاسلام 'محمود ترابی 'در خطبه های این هفته نماز جمعه شاهرود با اشاره به آغاز ماه محرم و هفته امر به معروف و نهی از منكر افزود:یك جامعه سالم همواره نیازمند تذكر و توجه همه مردم برای تقویت رفتارهای خوب و دور شدن از رفتارهای بد و ناپسند است.

وی با قدردانی از نمایندگان مردم درمجلس كه به لغو مصوبه حقوق دائمی مسوولان اقدام كردند، گفت: امر به معروف و نهی از منكر درهمه امور باید بطور جدی مورد توجه مردم و مسوولان قرار گیرد.

وی با گرامیداشت هفته بسیج و جایگاه و نقش این تشكل مردمی در حفظ ارزشهای نظام و مبارزه با دشمن،افزود:هیچ قدرتی نمی تواند به اهداف ملت مسلمان ایران كه اهدافی الهی و انسانی است،خدشه وارد كند.

وی با بیان اینكه موج بیداری اسلامی و حق خواهی مردم سراسر جهان در مبارزه با بی عدالتی هر روز در حال گسترش است،گفت : نظامهایی كه همواره حقوق مردم را نادیده گرفته و فقط به منافع گروه خاصی توجه كرده اند،بدانند پایان عمرشان نزدیك است.

+ نوشته شده در  ۹۰/۰۹/۰۵ساعت   توسط خبرنگار  | 

شاهرود پرس : در شهر شاهرود در روز 27 ذي الحجّه يك نفر از خدّام تكيۀ بازار (زنجيري) شيپور تكيه را به صدا در مي آورد مبني بر اينكه ماه محرّم فرا رسيده است.

http://www.chtn.ir/UploadedFiles/Fa/Article/2/Image111814.jpg

 در شهر بسطام هر محلّه داراي يك منبرخانه يا تكيه است كه زنان و مردان به سياه پوش كردن آن مبادرت مي ورزند. در اكثر منبرخانه ها، تكايا، مساجد، حسينيه ها و حتّي خانه ها مراسم روضه خواني و ذكر مصيبت امام حسين (ع) بر پا مي شود.

 در شهرهای بيارجمند، میامی و کلاته خیج زنان و مردان همه روزه هنگام صبح به حسينيه ها و مساجد محلّه رفته و در مجالس روضۀ ماه محرّم شركت مي كنند. از شب اوّل ماه محرّم در مساجد و تكايای این نقاط پس از نماز مغرب و عشاء مجالس مدّاحي، ذكر مصيبت و سينه زني برپا مي گردد.ادامه مطلب
+ نوشته شده در  ۹۰/۰۹/۰۵ساعت   توسط خبرنگار  | 

به دلیل فراهم نشدن شرایط

هدایتی: تیم استیل آذین را به تهران باز می گردانم

 مالك باشگاه استیل آذین سمنان از احتمال بازگرداندن این تیم به دلیل فراهم نشدن شرایط لازم به تهران خبر داد.

هدایتی: تیم استیل آذین را به تهران باز می گردانم

سایت رسمی باشگاه استیل آذین به نقل از 'حسین هدایتی' اعلام كرد : در این خصوص توافقنامه ای بین مسوولان استان سمنان و مسوولان باشگاه استیل آذین امضاء شد و وظایف طرفین برای ایجاد شرایط مناسب برای این تیم در استان سمنان مشخص شد.

وی افزود : اما پس از گذشت مدتی هنوز مسوولان استان سمنان علی رغم تلاش های زیاد به وظایف خود عمل نكرده اند.

تیم فوتبال استیل آذین طی توافقنامه ای از ابتدای فصل جاری لیگ دسته اول باشگاههای كشور به سمنان انتقال یافته و اكنون پس از كسر 12 امتیاز از سوی فیفا با سه امتیاز در انتهای جدول رده بندی گروه خود قرار دارد.

+ نوشته شده در  ۹۰/۰۹/۰۲ساعت   توسط خبرنگار  | 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شاهرود:
60 هزار نفر در شاهرود عضو بسیج هستند

خبرگزاری فارس: فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شاهرود گفت: بیش از 60 هزار نفر در شاهرود عضو بسیج هستند.

خبرگزاری فارس: 60 هزار نفر در شاهرود عضو بسیج هستند

گزارش خبرگزاری فارس از شاهرود، حسین ابوترابی ظهر امروز در نشستی با خبرنگاران ضمن تبریک و گرامیداشت هفته بسیج مستضعفین با اشاره به اندیشه حضرت امام خمینی (ره) گفت: در زمانی که تمام جهان غرق در مادیات بود، در نقطه‏ای از این عالم نظامی مبتنی بر دستورات الهی، انقلابی مردمی و اسلامی شکل گرفت.

وی افزود: پیش‏بینی امام راحل در صدور این انقلاب اتفاق افتاد و این انقلاب آن قدر با عظمت و بزرگ بود که دشمنان با ترفندها و توطئه‏های پیچیده و خاصی و با اهداف و انگیزه بالا به مبارزه با این انقلاب برخاستند.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  ۹۰/۰۹/۰۱ساعت   توسط خبرنگار  | 

وب نوشته های عباس غلامی : محرومیت از حداقل های امکانات رفاهی و فقر اشتغال در شهرستان در دو دهه گذشته سیر صعودی داشته و گستردگی روز افزون آن زندگی را برای شهروندان با سختی و تنگناهای بسیاری روبرو  نموده است.

یکی از آرزوهای دیرینه افراد همواره دستیابی به شیوه ای است که زندگی را با کامیابی و شادابی همراه سازد. به نظر می رسد در حال حاضر عدم احساس شادابی و کامیابی شهروندان بزرگترین معضل به شمار می آید. اگر چه  شهروندان خموده، افسرده  و بی رمق را باید محصول فرایند برنامه  نا کارآمد اشتغالزائی و گسترش بیکاری و از طرفی نیازهای پر زرق و برق زندگی شهری دانست. اما فضاهای شهری و كمبود امكانات تفریحی، هنری، ورزشی و شادی آفرین که جوابگوی قشر جوانان و محصلین دانشگاهی و دانش آموزی باشد در این حوزه ها نیز بی تأثیر نبوده است.

به اعتقاد بسیاری از صاحب نظران حوزه شهری سرزندگی و شادابی امری دو بعدی است كه یک بخش آن به بینش و فرهنگ مردم و بخش دیگر آن به فضاهای فرهنگی، هنری و ورزشی  مربوط  می شود که این دو وجه  با هم در ارتباط  متقابل قرار دارند.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  ۹۰/۰۹/۰۱ساعت   توسط خبرنگار  | 

+ نوشته شده در  ۹۰/۰۹/۰۱ساعت   توسط خبرنگار  |