ارسال پیام مستقیم برای مدیر سایت

Waiting در حال انجام عملیات...
info@shahroodpress.com
off

عضویت سریع در خبرنامه

Waiting در حال انجام عملیات...

شاهرود پرس

Shahrood Press

شاهرود پرس

شاهرود پرس: با راه اندازی بخش جراحی قلب؛ اولین عمل آنژیوگرافی در بیمارستان امام حسین (ع ) شاهرود در روز شنبه ۸دی ماه ۱۳۹۷انجام شد .


دکتر رضا چمن رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با اشاره  به بهره برداری از بخش جراحی قلب اظهار داشت: در پی تلاش های صورت گرفته در سنوات گذشته در راستای تامین فضای فیزیکی و بخش عمده ای از تجهیزات، افتتاح بخش آنژیو گرافی و جراحی قلب با حضور وزیر محترم  بهداشت درمان و آموزش پزشکی در سال ۹۶ صورت گرفت و خوشبختانه امروز با تکمیل و تامین تجهیزات و نیروی متخصص مورد نیاز شاهد بهره برداری از این بخش با مشارکت بخش خصوصی و با استفاده از کادر متخصص و فوق تخصص مجرب و با تعرفه دولتی می باشیم.

دکتر چمن در ادامه افزود: در هرماه حدود ۱۰۰نفر از بیماران نیازمند به خدمات آنژیوگرافی  ،آنژیوپلاستی و جراحی قلب به خارج از شاهرود ارجاع داده می شوند که با راه اندازی این بخش نیازی به ارجاع و اعزام این بیماران نخواهد بود.

وی همچنین بیان داشت: راه اندازی این بخش به تشخیص اختلالات عروقی ارگان های حیاتی همچون قلب ، مغز ،ریه و کلیه کمک می کند و همجنین امکان جراحی بسته (آنژیو پلاستی )عروق را فراهم می نماید که در ادامه حسب نیاز امکان جراحی باز قلب نیز در این مرکزمهیا می گردد.

دکتر چمن با اشاره به مشخصات این مرکز گفت:بخش جراحی قلب بیمارستان امام حسین (ع) شاهرود با زیر بنای ۴۸۰۰متر مربع و ۳۴تخت شامل ۱۵تخت بستری و ۱۹تخت مراقبت های ویژه (ICU و CCU) و با اعتباری بالغ بر ۲۵۰میلیارد ریال به بهره برداری رسیده است.
وی در پایان با اشاره به ظرفیت و توانمندی این بخش برای پذیرش بیمار از جمعیت تحت پوشش این دانشگاه و همچنین سایر مناطق همجوار از راه اندازی این بخش بعنوان یک فرصت مغتنم برای خدمت رسانی به مردم این دیار و مراجعه کنندگان از سایر مناطق یاد کرد.

۲۵ پزشک متخصص جدید در رشته های مختلف در دانشگاه علوم پزشکی شاهرود شروع بکار نمودند.

دکتررضا چمن رییس دانشگاه در آیین معارفه متخصصین جدید الورود که درروز یکشنبه ۹ دی ماه با حضور اعضای هیات رییسه دانشگاه ، رییس سازمان نظام پزشکی و روسا ومدیران بیمارستانها در سالن همایش بیمارستان بهار شاهرود برگزار گردید به متخصصین جدید خوش آمد گفت و ضمن معرفی اجمالی و بیان چشم انداز دانشگاه به کمبود منابع مالی پایدار و تاخیر طولانی مدت در پرداخت مطالبات از سوی سازمان های بیمه گر به عنوان مهمترین مشکل دانشگاه های علوم پزشکی کشور در شرایط کنونی اشاره کرد و خواستار توجه و حمایت بیش از پیش شرکای وزارت بهداشت در طرح تحول سلامت (دولت، سازمان مدیریت و برنامه ریزی، وزارت رفاه، سازمان های بیمه گر...) شد.
دکتر چمن با اشاره به اضافه شدن پزشکان جدید به کادر درمان و آموزش افزود:با ورود ۲۵ نفر پزشک متخصص جدید تعداد پزشکان متخصص و فوق تخصص درحوزه تحت پوشش دانشگاه به ۱۵۷نفر افزایش یافته است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود در ادامه بیان داشت: با تمام توان پیگیر جذب نیرو در رشته های مختلف به ویژه درتخصص هایی که کمبود شدید داشتیم مثل  چشم ،پوست، جراحی مغز و اعصاب، ارتوپدی، روانپزشکی و رادیولوژی بودیم که خوشبختانه موفق شدیم بخش عمده ای از متخصصین مورد نیاز را تامین نماییم.

| نوشته خبر نگار | تاریخ ثبت 1397/10/10 - 10:21 | گروه خبر | آخرین ویرایش 1397/10/10 - 10:53 | 0 نظر | 959 بازدید |
0 نظر
آخرین نظر: ندارد
نظر شما
نام
*
رایانامه
*
توضیح
*
 
 
Waiting در حال انجام عملیات...
تلاش بی وقفه دانشگاه علوم پزشکی شاهرود: از راه اندازی بخش قلب بیمارستان امام حسین تا جذب 25 پزشک متخصص