ارسال پیام مستقیم برای مدیر سایت

Waiting در حال انجام عملیات...
info@shahroodpress.com
off

عضویت سریع در خبرنامه

Waiting در حال انجام عملیات...

شاهرود پرس

Shahrood Press

شاهرود پرس

شاهرود پرس: اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی، دکترسید سعیدرضا عاملی را جایگزین مخبر دزفولی به‌عنوان دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی انتخاب کردند.


در جلسه سه‌شنبه شب شورای عالی انقلاب فرهنگی، دبیر جدید این شورا با رأی‌گیری اعضا انتخاب و حجت‌الاسلام سید سعیدرضا عاملی به‌جای مخبر دزفولی در این شورا معرفی شد.

گفتنی است عاملی که علوم اجتماعی را در مقطع کارشناسی و همچنین جامعه‌شناسی ارتباطات در مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه ایرلندی دوبلین کسب کرده و صاحب دکتری جهانی شدن از دانشگاه انگلیسی رویال هالووی است عضو حقیقی شورای عالی انقلاب فرهنگی نبوده و درصورت تأیید از سوی مقام معظم رهبری، حکم وی رسمی می‌شود.

عاملی که متولد سال ۱۳۴۰ در کرج است، رئیس دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران بوده و در دانشکده علوم اجتماعی استاد گروه ارتباطات است.

وی در زمینه تألیف ۳۳ کتاب به زبان فارسی و ۱۸ کتاب به زبان انگلیسی کارنامه تألیفی و ترجمه‌ای از خود ارائه داده و به‌عنوان یک دانش‌آموخته از مدارس آمریکایی محسوب می‌شود که پیش از پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۱۳۵۶ تحصیلات خود را در دبیرستان جان اف کندی آمریکا دنبال کرده است.

وی که سال ۱۳۷۶ تحصیلات خود در دانشگاه سکرمنتو آمریکا در مقطع کارشناسی مهندسی مکانیک نیمه‌تمام گذاشته است، در سال‌های ۱۳۷۵ به بعد دکتری خود را از دانشگاه رویال هالووی لندن اخذ کرده است. ازجمله مسئولیت‌های اجرایی عاملی می‌توان به عضویت در کمیته‌های ملی اطلاعات، برنامه‌های علمی فضای مجازی، معاون برنامه‌ریزی و فناوری اطلاعات دانشگاه تهران، ریاست مرکز پژوهش سیاست‌های فضای مجازی، عضو هیأت اجرایی دانشگاه تهران، عضویت حقیقی در شورای عالی فضای مجازی، عضویت در هیأت‌اجرایی جذب دانشگاه‌های استان تهران، عضویت در شورای علمی کمیسیون فرهنگی علمی شورای راهبردی روابط خارجی و همچنین عضویت در کمیته بین‌المللی مطالعات جهانی لندن و عضویت پژوهشی گروه مطالعات آمریکایی و کانادایی دانشگاه بیرمنگام اشاره کرد.

پیش از عاملی، محمدرضا مخبردزفولی نزدیک به ۱۳ سال این سمت را عهده‌دار بوده و افرادی همچون میرسلیم، کی‌نژاد و گلپایگانی هم در این جایگاه عهده‌دار مسئولیت بوده‌اند.

| نوشته خبر نگار | تاریخ ثبت 1397/10/12 - 09:42 | گروه خبر | آخرین ویرایش 1397/10/12 - 10:10 | 0 نظر | 869 بازدید |
0 نظر
آخرین نظر: ندارد
نظر شما
نام
*
رایانامه
*
توضیح
*
 
 
Waiting در حال انجام عملیات...
✅ یک استاد روابط عمومی و ارتباطات دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی می شود