ارسال پیام مستقیم برای مدیر سایت

Waiting در حال انجام عملیات...
info@shahroodpress.com
off

عضویت سریع در خبرنامه

Waiting در حال انجام عملیات...

شاهرود پرس

Shahrood Press

شاهرود پرس

شاهرود پرس: نماینده مردم شاهرود در مجلس شورای اسلامی با اشاره به حوادث سیل اخیر در کشور از ستاد حوادث غیرمترقبه کل کشور و وزیر کشور خواست که علل رانش زمین در حسین آباد کالپوش مشخص شود.


سید حسن حسینی شاهرودی در جلسه علنی امروز مجلس در تذکری گفت: از اقدامات وزیر کشور و ستاد حوادث غیرمترقبه کشور در حوادث سیل و رانش زمین در حسین آباد کالپوش تشکر می‌کنم، همچنین باید نسبت به ارائه دلایل این رانش زمین اقدام شود. همچنین از خدمات بنیاد مسکن در کمک به آسیب دیدگان تقدیر کرده و از آنها می‌خواهم که نسبت به تعیین و تأمین زمین مناسب برای کوچ حادثه دیدگان تسریع کنند. همچنین وزیر کشاورزی در کمک به خسارت دیدگان سرمازدگی در شاهرود تسریع کند.

وی در تذکری به وزیر صنعت بیان کرد: علیرغم پایان یافتن زمان بهره برداری از معدن بوکسیت تاش و اعلام مقامات استانی و تاکید وزیر تا تعیین تکلیف آثار مخرب زیست محیطی معدن علت بهره مندی غیرقانونی شرکت آلومینای ایران مشخص شود و جلوی تخریب آن گرفته شود.

بنیاد مسکن زمین‌هایی برای کوچ حادثه‌دیدگان رانش زمین در نظر بگیرد
نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس خواستار تعیین و تأمین زمین برای کوچ حادثه‌دیدگان رانش زمین منطقه حسین آباد کالپوش حوزه انتخابیه‌اش شد.
وی در نشست علنی  (شنبه، 4 خرداد ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود ضمن تشکر از وزیر کشور و ستاد حوادث کشور برای رسیدگی به حادثه دیدگان رانش زمین منطقه حسین آباد کالپوشگفت: ستاد حوادث کل کشور مطالعات علمی برای دلیل رانش زمین و آسیب به خانه‌های مردم به دلیل رانش زمین را در دستور کار خود قرار دهند و گزارش را هر چه سریعتر ارائه دهد.

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: از بنیاد مسکن می‌خواهم نسبت به کمک، ارائه تسهیلات، وام، ساخت زیربناها و تأمین و تعیین زمین برای کوچ حادثه دیدگان رانش زمین منطقه حسین آباد کالپوش اقدام کند.

وی تأکید کرد: وزارت جهاد کشاورزی پیگیر جدی پرداخت خسارت‌دیدگان باغدار شاهرود باشد که 3 سال متوالی باغ‌ آنها خسارت دیده است، باشد و نسبت به تأمین و پرداخت بیمه کشاورزان اقدام شود.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی خطاب به وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: با وجود به اتمام رسیدن پروانه و بهره برداری معدن بوکسیت تاش و اعلام مقامات استانی و تأکید وزیر صنعت تا تعیین تکلیف آثار مخرب زیست محیطی معدن علت بهره‌برداری غیرقانونی شرکت آلومینای ایران عظیم معدن مشخص و مانع جلوگیری از تخریب این معدن شوند.

 

حسینی شاهرودی: باغداران شاهرودی ۳ سال است معطل دریافت خسارات هستند

نماینده مردم شاهرود در مجلس گفت: از محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی می‌خواهم پیگیری جدی در خصوص پرداخت خسارت به حادثه‌دیدگان باغات شاهرود که 3 سال است معطل هستند و همه زندگی و هستی آنها از بین رفته است داشته باشد.

سید حسن حسینی شاهرودی نماینده مردم شاهرود در مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی از وزیر کشور و رئیس ستاد مدیریت بحران خواست در انجام و اعلام نتایج و دلایل رانش زمین در حسین آباد کالپوش که موجب تخریب و آسیب جدی به ۳۰۰ خانه و بی خانمان شدن آنها شده است تسریع کرده و از آنها می‌خواهم در تامین مسکن حادثه‌دیدگان اقدام جدی به عمل آورند. 

وی از محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی خواست پیگیری جدی در خصوص پرداخت خسارت به حادثه‌دیدگان باغات شاهرود که 3 سال است معطل هستند و همه زندگی و هستی آنها از بین رفته است اقدام لازم را به عمل آورند. 

نماینده مردم شاهرود در مجلس به رضا رحمانی وزیر صمت درباره علت بهره‌برداری از برخی معادن که مهلت پروانه آنها پایان پذیرفته ولی به صورت غیرقانونی برداشت می‌کنند تذکر داد. 

| نوشته خبر نگار | تاریخ ثبت 1398/03/05 - 12:54 | گروه مقالات | آخرین ویرایش 1398/03/12 - 09:48 | 0 نظر | 681 بازدید |
0 نظر
آخرین نظر: ندارد
نظر شما
نام
*
رایانامه
*
توضیح
*
 
 
Waiting در حال انجام عملیات...
‍✅ پیگیری های نماینده شاهرود و میامی از دستگاههای اجرایی: از تذکر تا مطالبات مردمی