ارسال پیام مستقیم برای مدیر سایت

Waiting در حال انجام عملیات...
info@shahroodpress.com
off

عضویت سریع در خبرنامه

Waiting در حال انجام عملیات...

شاهرود پرس

Shahrood Press

شاهرود پرس

شاهرود پرس: شنیده‌ها حاکی از این است که در سال جاری تنها تعدادی از وام‌های دانشجویی افزایش می‌یابد و تیر ماه تغییرات وام دانشجویی تعیین تکلیف می‌شود.


در سه سال اخیر مبلغ وام‌های دانشجویی از ۲۵ درصد تا ۵۰۰ درصد رشد داشته است به‌عنوان‌مثال وام ودیعه مسکن متأهلی از سه سال گذشته با رشد ۱۰۰ درصدی در شهر تهران از ۷/۵ میلیون تومان به ۱۵ میلیون تومان در سایر شهرها نیز این افزایش از سوی صندوق رفاه دانشجویان اعمال شد.

همچنین وام ضروری دانشجویان دکتری از یک‌میلیون به سه میلیون تومان و وام سفرهای زیارتی به عتبات از ۳۰۰ هزار تومان به یک و نیم میلیون تومان افزایش یافت. هرچند این افزایش وام‌های مسکن درمان موقت کمبود سراهای دانشجویی است. صندوق رفاه دانشجویان سعی کرده با توجه به تورم به‌جای سیاست ساخت خوابگاه‌های متأهلی میزان ودیعه مسکن دانشجویان را افزایش دهد.

حال باید دید در پی تغییرات مدیریتی که صندوق رفاه دانشجویان در سال جاری داشته است، آیا وام‌ها دانشجویی روند صعودی خود را طی می‌کند یا خیر. به گفته ناصر مطیعی رئیس جدید صندوق رفاه دانشجویان که روز گذشته حکم سرپرستی وی از سوی منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به ریاست صندوق رفاه دانشجویان تغییر یافت، صندوق رفاه دانشجویان، درصدی را برای افزایش تعدادی از وام‌های دانشجویی به هیأت امنای این صندوق ارائه کرده است. این افزایش‌ها بستگی به تصمیم اعضای هیأت امنای این صندوق در تیرماه دارد. تنها تعدادی از این وام‌ها افزایش می‌یابد که درصدهای پیشنهاد شده برای هر وام، متفاوت است.

پیش‌ازاین نیز منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اعلام کرده بود که تنها تعدادی از وام‌های دانشجویی برای سال تحصیلی جاری افزایش می‌یابد./آنا

| نوشته خبر نگار | تاریخ ثبت 1398/03/07 - 08:51 | گروه خبر | آخرین ویرایش 1398/03/07 - 08:51 | 0 نظر | 497 بازدید |
0 نظر
آخرین نظر: ندارد
نظر شما
نام
*
رایانامه
*
توضیح
*
 
 
Waiting در حال انجام عملیات...
‍✅ وام‌های دانشجویی افزایش می‌یابد