ارسال پیام مستقیم برای مدیر سایت

Waiting در حال انجام عملیات...
info@shahroodpress.com
off

عضویت سریع در خبرنامه

Waiting در حال انجام عملیات...

شاهرود پرس

Shahrood Press

شاهرود پرس

شاهرود پرس: حداقل افزایش حقوق کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی هم ۴۰۰ هزار تومان پایه به همه احکام اضافه می‌شود، میزان افزایش تا ۱۰ درصد نیز علاوه بر ۴۰۰ هزار تومان درحال بررسی و ابلاغ قرار دارد.


مدیرکل منابع انسانی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: تلاش‌ می‌کنیم  مبالغ معوقه حقوق تا آخر خرداد واریز شود، درغیر این‌صورت در تیرماه همه مطالبات پرداخت خواهد شد.

کیوان مرادیان با اشاره به رضایت اعضای هیئت علمی و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی از تعطیلات یک ماهه سال گذشته، گفت: با توجه به بازخوردها و نظرسنجی‌‌های استانی از کارکنان، تعطیلات تابستانه این دانشگاه در سال جاری نیز ادامه خواهد داشت.

وی افزود: پیشنهادهایی مبنی بر دو مرحله‌ای کردن تعطیلات تابستانی از سوی کارکنان به اداره کل امور اداری وصول شده است که در روزهای آتی نهایی و ابلاغ خواهد شد. همچنین تمامی امکانات رفاهی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی مانند تعطیلات عید نوروز در تعطیلات تابستانی نیز توسط سامانه در اختیار کارکنان قرار خواهد گرفت.

مدیرکل امور اداری و منابع انسانی دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: آیین‌نامه تشویق کارکنان به روند بازخریدی نیز به‌زودی عملیاتی خواهد شد و مراحل مختلف فرآیند آن به منظور تسهیل و تسریع در امور در اختیار واحدهای استانی قرار می‌گیرد. همچنین مقرر شد که منابع بازخریدی کارکنان به سرعت از طرف واحدهای استانی تأمین شود.

تعطیلات تابستانی دانشگاه آزاد اسلامی

مرادیان اظهار کرد: مراکز رفاهی واحدهای دانشگاه‌ همان‌طور که به شکل پایلوت به‌شکل سامانه‌ای در ایام نوروز برای بهره‌مندی برنامه‌ریزی شده بود، با رفع ایرادات و اشکالاتی که وجود داشت، آمادگی دارد تا به محض اعلام زمان تعطیلات، زمینه‌ای را برای برخورداری علی‌السویه و عادلانه بین همکاران از طریق این سامانه ایجاد کرده و حتی‌الامکان از ظرفیت‌های دانشگاه بهره ببرند.

وی با اشاره به تحولات جدید در سیاست‌های کلی دانشگاه خبر داد: تفویض اختیارات گسترده در حوزه اداری به واحدهای استانی از جمله جابه‌جایی‌ها و مأموریت‌ها به زودی ابلاغ و اجرایی خواهد شد، حتی از این پس انتقال پست‌های سازمانی از یک واحد به واحد دیگر، به‌منظور حل مشکلات همکاران و آزادی عمل برای تصمیم‌گیران استانی و بالا بردن سرعت و انعطاف در جابه‌جایی بین نیروها و برخورداری از ظرفیت‌ها بنا به صلاحدید مدیران ارشد استان صورت گیرد.

لزوم اهتمام ویژه واحدهای استانی در به‌کارگیری نیروهای زبده/تعیین تکلیف بازنشستگی کارکنان در واحدهای استانی

مدیرکل امور اداری و منابع انسانی دانشگاه آزاد اسلامی توضیح داد: از این پس عملاً تصمیم‌گیری تا سنوات ۲۸ سال در دانشگاه آزاد اسلامی استان تصمیم‌گیری می‌شود. همچنین استان‌ها باید توجه ویژه‌ای در امر جایگزینی نیروهای متخصص و زبده‌ داشته باشند که دانشگاه از نیروهای کارآمد خالی و تهی نشود، واحدهایی که امکان پر کردن و جابه‌جایی هست می‌توانند برای جابه‌جایی اقدام کنند. این مقوله اولین موردی است که در بخشنامه هم به آن اشاره خواهد شد.

مرادیان با اشاره به ابلاغ آیین‌نامه بازخرید و بازنشستگی در هفته آتی، ادامه داد: واحدهای استانی در خصوص سایر موارد هم باید به شرایط همکاران توجه داشته باشند، هم لازم است به ظرفیت‌های مالی خودشان توجه کنند و در صورت توجیه هر دو عامل، اقدام کنند. واحدهای استانی آزادی عمل و اختیار تام دارد که تا سقف ۲۸ سال را تصمیم‌گیری کنند و در موارد بالای ۲۸ سال نیز بسته به مواردی که خود استان متقاضی باشد، به سازمان اعلام کرده و با توجیهی که برای این طرح دارند، بسته به شرایط مختلف، سازمان موافقت یا مخالفت اعلام می‌کند.

سامانه ساجد برای برخورداری عادلانه کارکنان از امکانات رفاهی راه‌اندازی شد/لزوم کیفی‌سازی خدمات رفاهی

وی درباره افزایش کیفیت خدمات رفاهی کارمندان گفت: هدف از راه‌اندازی سامانه رفاهی کارکنان این است که از همین ظرفیت محدود دانشگاه شفاف و عادلانه استفاده شود و در معرض دید همه باشد و یک ظرفیت حداقلی باشد که همه استفاده کنند. در کنار آنها هم‌زمان دنبال ارتقای کیفی خدمات نیز هستیم که بلاشک منابعی را می‌طلبد که واحدها باید مهیا کنند و خدمات کیفی‌سازی شوند. همچنین افزایش سرانه پرداختی همکاران موجب برخورداری و بهره‌مندی آنها می‌شود.

مدیرکل امور اداری و منابع انسانی دانشگاه آزاد اسلامی تشریح کرد: گام اول در زمینه عادلانه کردن برخورداری‌های دانشگاه خوب برداشته شده است و گام دوم هم دستورالعمل‌هایی آماده شده تا ارتقای کیفی و  شأن و کرامت همکاران تا آنجایی که در توان واحدهای دانشگاهی هست حفظ شود. ضمن اینکه انتظار می‌رود واحدهای دانشگاهی به هیچ‌وجه جز ظرفیتی که خود سازمان در اختیار آنها قرار می دهد که کمتر از ۱۰ درصد از ظرفیت‌های سامانه است، به هیچ وجه خارج این اقدام و پذیرشی صورت نگیرد که این برخلاف ضوابط سازمان مرکزی خواهد بود.

مرادیان درباره استفاده تمام و کمال واحدهای دانشگاهی از ساختمان‌ها و امکانات فیزیکی دانشگاه در راستای بهره‌مندی کارکنان عنوان کرد: توصیه ما به واحدهای مناطق مسافرخیز این است که همه ظرفیت‌های خالی‌شان را به‌کار بگیرند تا بتوانند این خدمات را در اختیار کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی قرار دهند. تأکید می‌شود واحدهایی که نیاز به حمایت و کمک باشد، سازمان مرکزی برای تجهیز آنها این آمادگی را دارد تا سرعت کیفی‌سازی بالاتر برود.

وی اظهار کرد: به‌عنوان مثال امکان پذیرش برای قریب به ۳۰ درصد کارکنانی که سال گذشته در سامانه ثبت نام کردند مهیا نشد، معنایش این است که این تعداد از کارکنان اکنون نیز متقاضی هستند، ضمن اینکه آن‌موقع ابتدای کار بود، شاید اطلاع‌رسانی‌ها گسترده نبود، شاید خیلی از همکاران ما مطلع نبودند. پیش‌بینی‌ها این است که حتماً در تابستان تقاضای برخورداری از این اماکن به‌مراتب بیشتر است که این موضوع مستلزم این است که واحدهای دانشگاهی نیز همه ظرفیت‌های خودشان را در اختیار این مجموعه قرار دهند. حتی با مجموعه‌های بیرونی هم می‌توانند وارد مذاکره شوند. به‌هرحال این ظرفیت‌ها نباید بلااستفاده بماند و دانشگاه برای تأمین بخشی از نیازهایش باید به سمتی برود که از محل سایر درآمدها بتواند تأمین کند.

کیفیت خدمات رفاهی ارائه شده به کارکنان رصد می‌شود

مدیرکل امور اداری و منابع انسانی دانشگاه آزاد اسلامی درباره نظارت و پایش نحوه خدمات‌رسانی به کارکنان افزود: اقداماتی در این راستا انجام شده است و در ادامه این برنامه تکمیل می‌شود. چون رفته رفته با توجه به تجربیاتی که همکاران ما در این زمینه کسب می‌کنند و پیشنهاداتی که خود همکاران عزیز ما در واحدها بعد از برخورداری از امکانات توسط فرمی نظرسنجی می‌شوند، مطابق آن درواقع پایش‌ها را انجام داده و ایرادها را رفع می‌کنیم و از واحدهایی هم که خدمات مطلوبی ارائه می‌کنند، هر ساله تقدیر خاص از مدیران و دست‌اندرکاران‌شان به عمل خواهد آمد.

تلاش دانشگاه آزاد اسلامی برای پرداخت مبالغ افزایش حقوق کارکنان

مرادیان درخصوص افزایش حقوق سال جدید و پرداخت معوقات ماه‌های پیشین نیز خبر داد: با توجه به اینکه هرگونه افزایش حقوق در دانشگاه آزاد اسلامی به میزان بودجه و افزایش شهریه‌ها مربوط می‌شود و تلاش‌مان را به‌کار می‌گیریم افزایش حقوق و مبالغ معوقه، تا پایان خرداد محاسبه و واریز شود، درغیر این‌صورت برای تیر ماه همه مطالبات یک‌جا پرداخت می‌شود. حداقل افزایش حقوق کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی هم ۴۰۰ هزار تومان پایه به همه احکام اضافه می‌شود، میزان افزایش تا ۱۰ درصد نیز علاوه بر ۴۰۰ هزار تومان درحال بررسی و ابلاغ قرار دارد. آنا

| نوشته خبر نگار | تاریخ ثبت 1398/03/25 - 14:00 | گروه خبر | آخرین ویرایش 1398/03/25 - 14:11 | 0 نظر | 1263 بازدید |
0 نظر
آخرین نظر: ندارد
نظر شما
نام
*
رایانامه
*
توضیح
*
 
 
Waiting در حال انجام عملیات...
🔴 فوری: اخبار تعطیلات تابستانی دانشگاه آزاد/پرداخت معوقات/افزایش حقوق و ...