ارسال پیام مستقیم برای مدیر سایت

Waiting در حال انجام عملیات...
info@shahroodpress.com
off

عضویت سریع در خبرنامه

Waiting در حال انجام عملیات...

شاهرود پرس

Shahrood Press

شاهرود پرس

شاهرود پرس: آشناگر در جلسه مشترک شورای برنامه_ریزی استان، ستاداقتصادمقاومتی و ستاد توسعه شهرستان‌ میامی ، به ریاست آشناگر، استاندار سمنان گفت:در بحث تخصیص های بودجه در استان و همچنین اعتبارات ملی نیاز است تا برای شهرستان میامی نگاه ویژه تری وجود داشته باشد تا پیمانکاران و سرمایه گذاران رغبت بیشتری برای حضور در منطقه داشته باشند‌


گزیده سخنان استاندار سمنان در جلسه یاد شده که باید بعنوان سند و مطالبه آینده ثبت شود:
شهرستان میامی یکی از ۳۱ شهرستانی است که در کل کشور به عنوان مناطق کمتر توسعه یافته انتخاب و برنامه راهبردی عملیاتی توسعه پایدار در آن اجرا خواهد شد.
 
یکی از نقاط محوری در تهیه این طرح، این است که ما بر امر تولید و ایجاد اشتغال و رفع بیکاری توجه جدی داشته باشیم و در این حوزه اقدامات محوری انجام بگیرد.
 
🔸 سند های توسعه به طور طبیعی قابلیت اجرایی داشته و برای اجرا هستند، سند توسعه شهرستان میامی در اصل برشی از توسعه استان بوده که در یک منطقه ویژه مد نظر برنامه ریزان استانی و کشوری قرار گرفته و جدا از توسعه استان نیست ولی تمرکز ما باید به این شهرستان معطوف شود و به همین دلیل باید دوستان توجه مهم و جدی خود را به این امر معطوف کنند.
 
🔸 ظرفیت های مختلفی برای تمرکز به برنامه های توسعه شهرستان وجود دارد که بودجه های سنواتی یکی از این ظرفیت هاست و باید منطبق با اهداف توسعه در شهرستان هزینه و اختصاص یابد و در قالب این سند باید همه به سمت بهبود شاخص ها حرکت کنیم.
 
🔸بمنظور توسعه هر چه بیشتر این شهرستان و دیگر مناطق محروم ، استفاده از کمک های مردمی مانند بنیاد برکت ، بنیاد علوی و آستان قدس رضوی که تمایل دارند در شهرستان های محروم حضور پیدا کنند، مورد تاکید است. 
 
🔸 باید به گونه ای اقدام شود تا پس از ارزیابی ها، شاهد کاهش عقب ماندگی و توسعه شهرستان باشیم.
 
🔸 باید به سمتی حرکت کنیم تا پروژه های سطح استان را شناسایی کرده و از ظرفیت های قانونی موجود در قالب تسهیلات بانکها برای به سرانجام رسیدن این پروژه ها استفاده کنیم.
 
🔸 در بحث تخصیص های بودجه در استان و همچنین اعتبارات ملی نیاز است تا برای شهرستان میامی نگاه ویژه تری وجود داشته باشد تا پیمانکاران و سرمایه گذاران رغبت بیشتری برای حضور در منطقه داشته باشند‌
 
🔸 طرح شهرک صنعتی بخش کالپوش تصویب شده و انشالله در هفته دولت کلنگ زنی خواهد شد و در راستای توسعه شهرستان نیاز است به این مهم توجه بیشتری صورت بگیرد.
 
 🔸بررسی و مطالعه شهرک تخصصی معادن شهرستان میامی نیز در حال نهایی شدن است.
 
اراضی حاصلخیز و آب نسبتا خوب و زمینه دامداری که در برخی مناطق آن وجود دارد، می تواند مسیر توسعه را بهبود بخشیده و روند را تسریع کند.
 
🔸مدیران کل در شهرستان حضور یابند، به روستاها سرکشی کرده و در میان مردم و به صورت میدانی به مشکلات آنها رسیدگی کنند
 
🔸 از توان مردمی که در استان ما نیز بسیار مطلوب است، در قالب فراخوان بهره مطلوب بگیرید.
 
🔸 معادن ما در استان در مناطقی مستقر شدند که زیرساخت ها ضعیف است که می توانیم با زیرساخت و توان حمل و نقل مناسبی که در استان موجود است، این مواد را به مناطقی که زیرساختها مناسب تر است انتقال دهیم و نسبت به فرآوری آنها اقدام کنیم.
 
🔸طی تفاهمنامه ای که با ریاست سازمان جنگلها و مراتع کشور داشتم، مقرر شد ۲۰ میلیارد تومان برای طرح های آبخیزداری و آبخوان داری در نظر بگیریم و این سازمان نیز ۶۰ میلیارد تومان را اختصاص دهد تا مجموعا ۸۰ میلیارد تومان برای این امر در استان نظر گرفته شود.
 
| نوشته خبر نگار | تاریخ ثبت 1398/05/28 - 12:00 | گروه خبر | آخرین ویرایش 1398/05/28 - 12:00 | 0 نظر | 479 بازدید |
0 نظر
آخرین نظر: ندارد
نظر شما
نام
*
رایانامه
*
توضیح
*
 
 
Waiting در حال انجام عملیات...
‍✅ استاندار سمنان: در تخصیص بودجه در استان و اعتبارات ملی برای شهرستان میامی باید نگاه ویژه تری وجود داشته باشد