شاهرود پرس

شاهرود پرس

ارسال پیام مستقیم برای مدیر سایت

در حال انجام عملیات...
info@shahroodpress.com
off

شاهرود پرس: نماینده شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی بعد از ماهها تصدی نمایندگی در بین خبرنگاران آمد تا به صورت صریح و روشن با آنها سخن بگوید.


دکتر علی اصغر خانی در تشریح کارنامه خود گفت: در بحث بودجه شاهد اتفاقات وبی خواهیم بود و در این رابطه، شاهرود را ۲ پله صعود دادیم.

وی در مورد مساله آب سرچشمه های قطری گفت:هم اکنون ۲۳ میلیارد بودجه بواسطه لوله هایی که در این پروژه به کار رفته زیر خاک است و این در حالی است که دادستان علی‌آباد حکم قطع کردن این شریان را داده است که البته اتفاقات خوبی در آینده آب شاهرود رقم خواهد خورد.

خانی با اشاره به اینکه بک سری قوانین باطل و مضر هم اکنون در جریان است افزود: برخی قوانین مثلا برای 15 سال پیش بوده . قوانینی که مانع تولید و پیشرفت بوده که باید برداشته شود تا کارها تسهیل گردد.

نماینده مردم شاهرود و میامی با بیان اینکه در بحث مسکن با کنار زدن خیلی از موانع قانونی در مجلس و با صرف وقت 4 ماه معطلی بالاخره توانستیم طرح جهش تولید و تامین مسکن را تصویب کنیم تصریح کرد: تامین ظرفیتها، الزامات و مشوق های لازم برای تولید یک میلیون مسکن در سال از طریق منابع مالی غیرتورم زا از مصوبات بود که اگر چه 3 تا 4 ماه درگیر قوانین دست و پاگیر بودیم اما مصوب شد. همچنین در مجلس به غیر از مسکن در بحث کشاورزی، نظام مالیاتی و اقدامات راهبردی برای رفع تحریم‌ها قدمهای خوبی برداشته شد.

به گزارش شاهرود پرس رئیس کمسیون تحقیق مجلس در مورد بودجه کشور نیز گفت: اگر بودجه ۱۴۰۰ را تصویب می‌کردیم امروز در کشور فاجعه به وجود می‌آید چون هم تورم زا بود و هم ارزش پول ملی را کاهش می داد و البته در آن درآمدها با هزینه‌ها همخوانی نداشت لذا در کمیسیون تلفیق گفتیم یا بودجه را برگردانید یا الحاقیه بزنید. مثلا در بحث بنزین قرار بود قیمت آن ۶ هزار تومان بشود که به تمام ارکان جامعه فشار زیادی وارد می آورد.

وی با اشاره به طرح جهش تولید مسکن افزود: ادارات را موظف کردیم در سال یک میلیون مسکن بسازند و در بحث جهش تولید مسکن وام با سودهای دورقمی را ممنوع کردیم و مصوب کردیم باید دولت وام تک‌رقمی به مردم بدهد. همچنین با توجه به اینکه 2میلیون و 800هزار خانه خالی در کشو وجود دارد طرح مالیات بر خانه‌های خالی مصوب شد .

 رئیس کمیته عمران کمسیون تلفیق مجلس در ادامه بیان کرد: طرح اصلاح ماده ۱۰۰ قانون شهرداری ها مطرح‌شده و اتفاقات خوبی برای شهرداری‌ها می‌افتد.

خانی گفت: در شاه‌رود و میامی ۳۵ درصد بیکار داشتیم و الان به 29 درصد رسیده که می توان گفت توانستیم ۵ تا ۶ درصد بیکاری را مهار کنیم و تا آخر سال نیز ۴۰۰ تا ۵۰۰ نفر اشتغال‌زایی داریم در همین رابطه بنا شده خط 2 کارخانه فولاد شاهرود راه اندازی شود که 500 نفر اشتغال ایجاد می کند و همجنین بنا شد در کنار کارخانه سیمان، خط تولید پاکت سیمان نیز راه اندازی شود که ۸۰ نفر اشتغال‌زایی دارد.

به گزارش شاهرود پرس ناظر شواری معادن استان سمنان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: قانون داریم که باید معادن ۱ تا ۲ درصد از درآمد خود را در همان منطقه معدن (زوستا و شهر اطراف معدن) هزینه کنند که متاسفانه در این زمینه تا کنون معادن یک ریال هم به این مهم در شاهرود و میامی اختصاص نداده اند.

ناظر شورای برنامه ریزی و توسعه استان سمنان در مورد تعدادی از کارخانه های موجود در حوزه انتخابیه اش گفت: کارخانه ذوب‌آهن  7ماه خوابیده بود بنابراین با مدیرعامل بانک ملی و مدیران این شرکت جلساتی گذاشتیم و ۷۰ میلیارد را کمتر از ۲ ماه برای این کارخانه گرفتیم و پول هم اکنون داخل حساب آن‌ها آمده است. در مورد کارخانه داروسازی هم که تقریباً ۱۲ سال پیش تیمی جمع شدند که کارخانه بزنند و تسهیلات هم گرفتند و تا ۹۰ درصد کار تمام شده بود آنهم با تجهیزات آمریکایی که همه  تحریم است، لذا دو جلسه با بانک ملی گذاشتیم تا کار را تسهیل کنند که هم اکنون ادامه کار و فرایند راه اندازی کارخانه با مدیرعامل است و در این رابطه حتی ۱۵ میلیارد هم برای کارخانه گرفتیم که انتظار داریم دست اندرکاران کارخانه ادامه کار را تا به سرانجام رساندن آن پیش ببرند.

وی  با بیان اینکه امسال برای شاهرود در بحث جهش تولید یک هزار و ۷۰ میلیارد ریال تسهیلات گرفتیم گفت: در مورد کارخانه سیمان بیارجمند امروز با ۳۰ درصد پیشرفت کار با وجود سالها از استارت این کارخانه، تجهیزات آن در بیابان‌ها ریخته‌شده و الان اگر بخواهد کارخانه راه اندازی شود ۸۰۰ میلیارد بودجه می‌خواهد که رقم قابل توجهی است و باید پرسید واقعا در این اهمال کاری چه کسی مقصر است؟

خانی گفت: برای شهر و بخش شدن بعضی جاها در شهرستان به‌دنبال انجام کارهایش هستیم و معتقدیم هر چه بخش و شهر بیشتر شود به نفع شهرستان است و از این مهم استقبال می‌کنیم.

وی با اشاره با اشاره به  سفر دکتر ستاری به شاهرود گفت: این سفر برای پارک علم و فناوری ۳۲میلیارد دستاورد داشت و در ادامه افزود: قله شاهوار را توانستیم ثبت ملی کنیم و مجموعه هیر کانی هم ثبت جهانی شد.

نماینده شاهرود و میامی اظهار کرد:116 درصد افزایش اعتبار در بخش یهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی شاهرود داشتیم و در بخش آموزش این دانشگاه ۹۹ درصد و باید بگوییم پایه بودجه ملی شهرستان‌های شاه‌رود و میامی سه‌برابر شده و در برخی از موارد ۶۵ برابر مثل بخش محرومیت‌زدایی، همچنین بودجه استانی شهرستان شاهرود ۸۰۰ میلیارد شده و میامی 550 میلیارد که رقم قابل توجهی است.

وی در پاسخ به سوال مدیر مسئول نشریه استانی نگاه آزاد و شبکه های خبری شاهرود پرس در مورد عدم حمایت و بی مهری های صورت گرفته از سوی سیستم بهداشت و درمان شهرستان نسبت به بیمارستان خاتم الانبیاء(ص) وابسته به دانشگاه آزاد شاهرود در مورد اینکه با وجود آمادگی کامل این بیمارستان و مجموعه دانشگاه برای کمک به واکسیناسیون کرونا با توجه به سیاستهای کلان در سازمان مرکزی دانشگاه اما دانشگاه علوم پزشکی توجهی به این موضوع نکرد و نیز عدم حمایت دانشگاه علوم پزشکی از بیمارستان خاتم گفت: این مساله را می پذیرم و به تعدادی از پزشکان هم که دفتر ما آمده بودند تذکر دادم اجازه بدهید در این رابطه تغییر و تحولاتی در سطح شهرستان داریم. متاسفانه دوستانی که بر مسند هستند اعتقادی به بیمارستان خاتم الانبیاء ندارند! که ما محکم می گوییم باید دانشگاه علوم پزشکی از این بیمارستان حمایت کند و مسائلی را که مطرح کردید بسیار بجا و شایسته بود و قبول دارم.

وی در مورد ورزشگاه 15000 نفری شاهرود که از مصوبات دوره ریاست جمهوری احمدی نژاد است گفت: به این ورزشگاه در سال ۹۸ یک‌ونیم میلیارد بودجه تخصیص داده شد  که در سال 1400برای آن 50 میلیارد تومان اعتبار گرفتیم.

خانی در مورد عدم راه اندازی فرودگاه شاهرود هم گفت: راه اندازی فرودگاه شاهرود براساس عرضه و تقاضا است. متأسفانه استقبال مسافر از فرودگاه بسیار کم است که برای شرکتهای هوایی توجیه اقتصادی ندارد. بر خی با مساله فرودگاه سیاسی برخورد می کنند اما با فرودگاه نمی‌شود سیاسی برخورد کرد. وی با انتقاد از تشکیل کمیته مردمی فرودگاه افزود: کمیته مردمی واقعا چه جایگاهی دارد تا دولت هست ؟ در کدام یک از فرودگاههای کشور چنین چیزی دیده می شود؟ به چه حقی پول کارخانه های سیمان و غیره و یا بودجه عمرانی در فرودگاه برای پروازها خرج می‌شد؟ پولی که در این راه هزینه شده خلاف است و باید جواب بدهند؟ وی به خبرنگاران گفت: شما مسافر جور کنید من ظرف یک هفته هواپیما می‌آورم اما واقعا استقبال ضعیف است.

 نماینده شاهرود و میامی در مورد شهرک سینمایی نیز اظهاراتی کرد و گفت: با آقای میرباقری صحبت کرده‌ایم که برنامه ای در این رابطه بیاورد اما خبری نشده است. بنده به آقای میرباقری علاقه‌مندم و به او اعتقاد دارم اما باید حساب کتاب درکار باشد تا کار انجام شود.

خانی اظهار کرد: در ثبت جهانی بسطام با آقای ضرغامی صحبتهایی کرده ام و پیگیر کار هستم. در توسعه بسطام بنا داریم از شاهرود تا بسطام تا سه‌راهی ابرسج را به کاربری تجاری و گردشگری تبدیل کنیم که توسعه منطقه را بدنبال خواهد داشت.

وی بیان کرد: هر کس درمورد اشتغال به دفتر مراجعه کرده تا حدامکان به جاهای مختلف وی را معرفی کرده ایم و از این به بعد هم هر کس به دفتر ما مراجعه کند حتما قدمهایی برای وی برداشته می شود.

 نماینده شاهرود و میامی در مورد عزل‌ونصب ها در دستگاههای مختلف شهرستان گفت: در عزل و نصب‌ها مشورت می‌دهم اما دخالتی ندارم. در مورد شهردار دهها نفر را معرفی کردند و بالاخره این خواسته مردم بود که آقای احمدی شهردار شود و شورا با بصیرت و عاقلانه عمل کرد چون آقای احمدی فردی بود که با رای بالا وارد شورا شد و بنده هم از این امرحمایت می‌کنم .

وی در پایان با گلایه از برخی ادارات شاهرود و میامی گفت: مردم از ادارات ناراحتند و من هم راضی نیستم لذا در این رابطه  باید پوست‌اندازی در ادارات صورت گیرد.

| نوشته خبر نگار | تاریخ ثبت 1400/07/16 - 19:00 | گروه اخبار کشوری | آخرین ویرایش 1400/07/16 - 19:00 | 0 نظر |
نظر
آخرین نظر:
نظر شما
نام
*
رایانامه
*
توضیح
*
 
 
در حال انجام عملیات...
گفتگوی صریح خانی با خبرنگاران/ از آب قطری و فرودگاه تا راه اندازی کارخانجات و اعتبارات تریلیونی
نماینده شاهرود و میامی
دکتر خانی
فرودگاه
کارخانه کاغذ سنگی
فولاد
کارخانه سیمان
آب قطری
اشتغال

پربازدیدترین‌ها


اخبار کشوری

آخرین اخبار


پربحث‌ترین‌ها

مصاحبه اختصاصی شاهرود پرس با عضو تیم ملی بدمینتون

✅ تک درنای سیبری به تالاب فریدونکنار رسید

✅ نامه یک کودک‌ زلزله‌زده به تکنسین‌های اورژانس + عکس

✅ گردهمایی دوست‌داران حافظ در شاهرود

✅ مدیر روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود نماینده کنفرانس بین‌المللی روابط عمومی در استان سمنان شد

✅ استرس 10 روزه مسافران روسیه/ همه احتمالات درخصوص همگروه‌های ایران در جام جهانی

✅ چگونه می‌توان نام مذهبی را تغییر داد؟

✅ با حکم رئیس دانشگاه آزاد اسلامی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان منصوب شد

✅ فلوشیپ جراحی شانه عنوان کرد: سندرم گیرکردن شانه یکی از شایع‌ترین مشکلات ارتوپدی است

✅ تحقیق و تفحص از مسکن مهر تحویل هیأت رئیسه شد

✅ توضیحات خباز درباره نصب کاشی ماندگار بر سردر منزل پدری روحانی

✅ شهردار شاهرود گفت: ايده پردازي و جديت زمينه توسعه را فراهم خواهد كرد

✅ معاون امور اجتماعی وزارت بهداشت خبر داد: 350 هزار ایرانی به سرطان مبتلا هستند

✅ رئیس پلیس پایتخت خبر داد برخورد با قلیان سراهای غیرمجاز در تهران

✅ خبر جدید از سربازی

✅ ساخت مقبره شهدای گمنام دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود در مراحل پایانی

✅ قلیان جرم است یا وسیله ارتباطی؟!

✅ ششم آذر تعطیل رسمی است؟

گفتگوی اختصاصی پگاه کامرانی دارنده مدال جهانی بدمینتون با شاهرود پرس:

✅ گفتگوی اختصاصی پگاه کامرانی دارنده مدال جهانی بدمینتون با شاهرود پرس:

✅ مازندران و گلستان «یکشنبه» بارانی می‌شوند

✅ از خدمات‌رسانی شهرداری تهران در مرز شلمچه؛ فعالیت شبانه‌روزی 150 خادم‌الحسین برای نظافت مسیرمرز شلمچه/ فضاسازی برای اسکان شبانه 1700 نفر

✅ خداداد عزیزی : متقاضیان خرید استقلال و پرسپولیس دیوانه بودند/ استاد کلاه‌گذاشتن سرAFC هستیم

✅ کشف محموله هروئین با بوی ماهی

✅ رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود: دانشگاه آزاد اسلامی را بازوی بهداشت و درمان می‌دانیم

✅ ‎رئیس انجمن علمی راینولوژی ایران: خون دماغ را جدی بگیرید

✅ کاهش ۱.۲ درصدی تلفات رانندگی در ۶ ماهه ۱۳۹۶

✅ تصویر ۳قلاده یوزپلنگ در پارک ملی توران شاهرود ثبت شد

✅ دستگیری ۵ نفر و کشف ۱۰۰ کیلوگرم تریاک در اتوبوس

✅ چند نکته درباره جنجال این روزهای سلبریتی‌ها/ از گربه مرده بازیگر زن تا حرف‌هایی که کریمی به کوروش نسبت داد

✅ سرویس تاکسی پرنده سال آینده راه‌اندازی می‌شود

✅ یک مدیر مسوول خبرداد: جنگل ابر برای دومین بار در این هفته آتش گرفت/ آتش‌سوزی از شب گذشته آغاز و هنوز مهار نشده است

✅ نجار خبر داد: برگزاری مانور سراسری زلزله ۸ آذر در مدارس کشور

✅ سال آینده دوره پیش‌دانشگاهی حذف می‌شود/سال آینده پایه دوازدهم با 900 هزار دانش‌آموز مستقر می‌شود

✅ رشد 4.6 درصدی قیمت هفتگی نفت؛ تعبیر رویای 60 دلاری طلای سیاه

✅ انرژی‌های نو، باید در ایران جان بگیرند/ آلمان‌ها پیش‌قدم انتقال دانش

✅ دستگیری دو نفر در خصوص کودک آزاری در سمنان

✅ مدرس دانشگاه تهران: یک سوم مردم تهران در شبانه روز به کمردرد دچار هستند

✅ دربی استقلال و پرسپولیس چه جایگاهی در جهان دارد؟/ جدال سرخابی‌ها در رده اول آسیا

✅ دربی 85 نگاهی به گلزنان سرخابی در تاریخ 49 دربی ؛ مرحوم ایرانپاک و کلانی عامل برتری پرسپولیس بر استقلال