شاهرود پرس

شاهرود پرس

ارسال پیام مستقیم برای مدیر سایت

در حال انجام عملیات...
info@shahroodpress.com
off

شاهرود پرس: نخستین پرواز خارجی فرودگاه شاهرود پس از اخذ مصوبه بین‌المللی شدن و همچنین ایجاد زیرساخت‌های لازم، در میان حضور پرشور مردم به مقصد عتبات عالیات انجام شد.


نخستین پرواز بین‌المللی شاهرود صبح پنج شنبه در میان حضور پرشور مردم، مسئولان، اعضای کمیته مردمی فرودگاه و سایر اقشار انجام شد تا مردم شاهرود به یکی از آرزوهای دیرینه خود یعنی انجام پرواز بین‌المللی دست یابند آرزویی که امروز طعم شیرین برآورده شدنش به کام مردم نشست.

فرودگاه بین‌المللی شاهرود امروز در یک روز اردیبهشتی سرد حال و هوایی دیگر دارد حتی حال و هوایی که با تجربه نخستین پرواز داخلی این فرودگاه آن هم حدود یک دهه پیش بسیار متفاوت است، فرودگاه امروز زیباتر شده تا میزبان مشتاقان و آرزومندان باشد، مردمی که سه دهه آرزوی این روز را می‌کشیدند.

فرودگاه مملو از جمعیت

سالن مملو از جمعیت مردم است یکی‌یکی آمده‌اند برخی مسافر برای بدرقه دارند برخی خودشان آمده‌اند تا شاهد یک موفقیت دیگر برای شهرشان باشند موفقیتی که از دل مردم برآمد و با ذره ذره هزینه‌های مردمی کار را به آنجا رساند که دولت‌ها مجبور به حمایت از فرودگاه شدند. مردمی که خشت روی خشت فرودگاه گذاشتند امروز برای دویدن نوجوانی گرد هم آمدند که روزگاری بلند شدن، خیزش و رشدش را مشاهده می‌کردند، امروز پنج شنبه پنجم اردیبهشت ماه ۹۸ فرودگاه شاهرود حال و هوایی دیگر دارد.

دود اسپند و توزیع شیرینی و گل فضا را آکنده و مردم به یکدیگر تبریک می‌گویند، انگار سال نو دوباره در شاهرود تحویل شده است، زائران عتبات اشک شوق بر چشم دارند منتظران و بدرقه کنندگان نیز؛ اما اشکی که در کنار شوق زیارت حرم امام علی (ع)، امام حسین (ع) و همچنین حضرت عباس (ع)، جنسی از غرور نیز دارد. این اشک شوق و اشک زیبایی است…

تسهیل در سفر به عتبات

یکی از حاضران در فرودگاه می‌گوید: فرودگاه یکی از زیرساخت‌های توسعه محسوب می‌شود اما تا زمانی که مردم شاهرود این فرودگاه را به دلیل مشکلات و عدم همراهی مسئولان ارشد استانی و کشوری تعطیل می‌دیدند، همیشه از نعمت این زیرساخت توسعه محروم بودند.

روح الله عرب عامری می‌گوید: امروز روز ویژه‌ای برای مردم شاهرود در تاریخ است چرا که نشان داد هیچ تلاشی بی پاسخ نمی‌ماند و مردم اگر بخواهند کاری را صورت دهند می‌توانند، از سوی دیگر آرزوی دیرینه مردم برای زیارت عتبات و ان‌شاالله بیت الله الحرام نیز برآورده می‌شود که می‌تواند امری بی نظیر برای مردم باشد.

وی با بیان اینکه سابقاً مردم برای یک سفر زیارتی حتماً باید به تهران مراجعه از آنجا با رنج سفر و خطر جاده به عتبات اعزام می‌شدند، ابراز می‌کند: امروز با بین‌المللی شدن فرودگاه شاهرود دیگر دغدغه سفر به شهرهای بزرگ‌تر وجود ندارد و ما می‌توانیم به راحتی و سهولت این کار را صورت دهیم.

دغدغه مردم رفع شد

محمد نخعی یکی دیگر از شهروندان شاهرودی نیز با بیان اینکه فرودگاه می‌تواند مزیت‌های فراوانی را برای شهرستان شاهرود به ارمغان آورد از سوی دیگر دغدغه مردم برای سفر به عتبات و همچنین توسعه صادرات کشاورزی رفع شد که از مسئولان و خصوصاً نماینده شهرستان در مجلس تشکر می‌کنیم.

وی می‌گوید: یکی از مزیت‌های فرودگاه بین‌المللی شاهرود در کنار پروازهای عتبات و زیارتی، می‌تواند توسعه صادرات محصولات کشاورزی و همچنین امکان استفاده از بازار تازه‌خوری محصولات تولیدی شهرستان مانند گیلاس، زردآلو و… باشد تا بتوانیم شاهد افزایش مزیت‌های اقتصادی تولیدات باشیم.

یکی دیگر از شهروندان شاهرودی نیز معتقد است: امروز روز بزرگی در تاریخ شاهرود است، ما روزهای بزرگی در تاریخ داشته‌ایم که در زمره آن‌ها می‌توان به افتتاح دانشگاه صنعتی، کارخانه سیمان، سفر رهبر معظم انقلاب اسلامی به شاهرود، شهر شدن کلاته خیج و رویان و… اشاره کرد که امروز نیز باید گفت در تاریخ این منطقه به عنوان یک روز مهم به ثبت می‌رسد.

موسی عامری بیان می‌کند: فرودگاه سبب شد تا آرزوی دیرین مردم برآورده شود، آرزویی که دردمندان و عاشقان ابا عبدالله الحسین (ع) و حضرت علی (ع) در تب آن می‌سوختند و امروز شرایط برای زیارت تسهیل شده است.

 

گشوده شدن درهای جهان به روی شاهرود

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس نیز می‌گوید: صبح امروز یکی از آرزوهای دیرینه و مطالبه مهم مردم شهرستان‌های شاهرود و میامی محقق شد و آن هم انجام پروازهای خارجی از فرودگاه بین‌المللی شاهرود به مقصد عتبات عالیات و پابوسی حرم امام علی (ع) و امام حسین (ع) و حضرت عباس (ع) است.

سید حسن حسینی شاهرودی بیان کرد: تلاش‌های بسیاری برای این منظور طی دو تا سه دهه گذشته برای نیل به این هدف در شهرستان صورت گرفت و امروز یکی از شاخص‌های اصلی توسعه یعنی فرودگاه بین‌المللی و مرز هوایی را در شهرستان مشاهده می‌کنیم.

وی افزود: تلاشی که در زمان مرحوم حسینی شاهرودی نماینده وقت و تشکیل کمیته مردمی فرودگاه از همان ابتدا با ساخت فرودگاه و زیرساخت‌های مربوطه آغاز شد و در دوره‌های بعد به همت دیگر نمایندگان مجلس به تکامل رسید و امروز شاهد پروازهای داخلی به تهران، مشهد و کیش هستیم، اما آرزوی دیرینه مردم این بود که پرواز بین‌المللی نیز از این فرودگاه صورت گیرد تا دروازه‌های جهان به روی ما گشوده شود.

زیرساخت‌های فرودگاه آماده است

نماینده شاهرود و میامی در مجلس گفت: باندی که در ۲۵ سال گذشته در فرودگاه شاهرود ایجاد شده بود، باندی بود که پیش بینی‌های لازم برای هواپیماهای پهن پیکر را نداشت و لذا باید طول و عرض آن تعریض می‌شد، اتفاقات خوبی در دو سال گذشته رخ داد و با همت کمیته مردمی فرودگاه و شرکت فرودگاه‌های کشور توانستیم ۵۰۰ متر باند را تطویل و عرض آن را نیز تعریض کنیم و از سوی دیگر روکش باند نیز به صورت بیندر و توپکا پس از ۲۵ سال انجام نشده بود که خوشبختانه دو سوم این امر نیز رخ داد.

حسینی شاهرودی با بیان اینکه وقتی شرکت فرودگاه‌ها حضور مردم و پشتیبانی از فرودگاه را مشاهده کرد مجاب شد تا اقدامات لازم در فرودگاه شاهرود را صورت دهد، تاکید کرد: یک سوم میانی باند نیز می‌بایست عملیات روکش سازی آسفالت را شاهد باشد و این امر الزاماً سبب می‌شود تا پروازها به صورت مقطعی تعطیل شوند اما خوشبختانه قبل از تعطیلی باند این پرواز خارجی به عتبات صورت گرفت تا برنامه‌ریزی برای پروازهای آتی که انشاالله تا اواخر خرداد ماه خواهد بود در دستور کار است و باند فرودگاه شاهرود نزدیک به دو ماه بسته می‌شود و پس از روکش و تطویل باند پروازها از سر گرفته می‌شود.

پرواز به سوی آرزوها

پرواز شاهرود-نجف لحظاتی قبل از زمین بلند شد، مهمانان به سمت سالن ترانزیت حرکت و کارت پرواز خود را دریافت کردند و برگ زرین دیگر از تاریخ شهرستان شاهرود رقم خورد.

درها گشوده و مسافران با گل و اسپند بدرقه شدند، درب هواپیما بسته و هواپیما در انتهای باند قرار گرفت، می‌توان اشک شوق را در چشمان مردم حاضر در فرودگاه دید پروازی به سوی آرزوهای مردم یک شهرستان انجام شد… فرودگاه بین‌المللی شاهرود و پروازی به سمت آرزوهای دیرین. مهر

| نوشته خبر نگار | تاریخ ثبت 1398/02/05 - 09:20 | گروه خبر | آخرین ویرایش 1398/02/05 - 10:22 | 0 نظر |
نظر
آخرین نظر:
نظر شما
نام
*
رایانامه
*
توضیح
*
 
 
در حال انجام عملیات...
‍✅ حرف و حديث تمام: اولين پرواز خارجي از فرودگاه بين المللي شاهرود انجام شد + تصاوير

پربازدیدترین‌ها


اخبار کشوری

آخرین اخبار


آخرین نظرها

هادی
عالی بود
توسط: هادی  1398/12/23 - 06:59

پربحث‌ترین‌ها

مصاحبه اختصاصی شاهرود پرس با عضو تیم ملی بدمینتون

✅ تک درنای سیبری به تالاب فریدونکنار رسید

✅ نامه یک کودک‌ زلزله‌زده به تکنسین‌های اورژانس + عکس

✅ گردهمایی دوست‌داران حافظ در شاهرود

✅ مدیر روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود نماینده کنفرانس بین‌المللی روابط عمومی در استان سمنان شد

✅ استرس 10 روزه مسافران روسیه/ همه احتمالات درخصوص همگروه‌های ایران در جام جهانی

✅ چگونه می‌توان نام مذهبی را تغییر داد؟

✅ با حکم رئیس دانشگاه آزاد اسلامی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان منصوب شد

✅ فلوشیپ جراحی شانه عنوان کرد: سندرم گیرکردن شانه یکی از شایع‌ترین مشکلات ارتوپدی است

✅ تحقیق و تفحص از مسکن مهر تحویل هیأت رئیسه شد

✅ توضیحات خباز درباره نصب کاشی ماندگار بر سردر منزل پدری روحانی

✅ شهردار شاهرود گفت: ايده پردازي و جديت زمينه توسعه را فراهم خواهد كرد

✅ معاون امور اجتماعی وزارت بهداشت خبر داد: 350 هزار ایرانی به سرطان مبتلا هستند

✅ رئیس پلیس پایتخت خبر داد برخورد با قلیان سراهای غیرمجاز در تهران

✅ خبر جدید از سربازی

✅ ساخت مقبره شهدای گمنام دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود در مراحل پایانی

✅ قلیان جرم است یا وسیله ارتباطی؟!

✅ ششم آذر تعطیل رسمی است؟

گفتگوی اختصاصی پگاه کامرانی دارنده مدال جهانی بدمینتون با شاهرود پرس:

✅ گفتگوی اختصاصی پگاه کامرانی دارنده مدال جهانی بدمینتون با شاهرود پرس:

✅ مازندران و گلستان «یکشنبه» بارانی می‌شوند

✅ از خدمات‌رسانی شهرداری تهران در مرز شلمچه؛ فعالیت شبانه‌روزی 150 خادم‌الحسین برای نظافت مسیرمرز شلمچه/ فضاسازی برای اسکان شبانه 1700 نفر

✅ خداداد عزیزی : متقاضیان خرید استقلال و پرسپولیس دیوانه بودند/ استاد کلاه‌گذاشتن سرAFC هستیم

✅ کشف محموله هروئین با بوی ماهی

✅ رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود: دانشگاه آزاد اسلامی را بازوی بهداشت و درمان می‌دانیم

✅ ‎رئیس انجمن علمی راینولوژی ایران: خون دماغ را جدی بگیرید

✅ کاهش ۱.۲ درصدی تلفات رانندگی در ۶ ماهه ۱۳۹۶

✅ تصویر ۳قلاده یوزپلنگ در پارک ملی توران شاهرود ثبت شد

✅ دستگیری ۵ نفر و کشف ۱۰۰ کیلوگرم تریاک در اتوبوس

✅ چند نکته درباره جنجال این روزهای سلبریتی‌ها/ از گربه مرده بازیگر زن تا حرف‌هایی که کریمی به کوروش نسبت داد

✅ سرویس تاکسی پرنده سال آینده راه‌اندازی می‌شود

✅ یک مدیر مسوول خبرداد: جنگل ابر برای دومین بار در این هفته آتش گرفت/ آتش‌سوزی از شب گذشته آغاز و هنوز مهار نشده است

✅ نجار خبر داد: برگزاری مانور سراسری زلزله ۸ آذر در مدارس کشور

✅ سال آینده دوره پیش‌دانشگاهی حذف می‌شود/سال آینده پایه دوازدهم با 900 هزار دانش‌آموز مستقر می‌شود

✅ رشد 4.6 درصدی قیمت هفتگی نفت؛ تعبیر رویای 60 دلاری طلای سیاه

✅ انرژی‌های نو، باید در ایران جان بگیرند/ آلمان‌ها پیش‌قدم انتقال دانش

✅ دستگیری دو نفر در خصوص کودک آزاری در سمنان

✅ مدرس دانشگاه تهران: یک سوم مردم تهران در شبانه روز به کمردرد دچار هستند

✅ دربی استقلال و پرسپولیس چه جایگاهی در جهان دارد؟/ جدال سرخابی‌ها در رده اول آسیا

✅ دربی 85 نگاهی به گلزنان سرخابی در تاریخ 49 دربی ؛ مرحوم ایرانپاک و کلانی عامل برتری پرسپولیس بر استقلال