ارسال پیام مستقیم برای مدیر سایت

Waiting در حال انجام عملیات...
info@shahroodpress.com
off

عضویت سریع در خبرنامه

Waiting در حال انجام عملیات...

شاهرود پرس

Shahrood Press

شاهرود پرس

شاهرود پرس: نخستین پرواز خارجی فرودگاه شاهرود پس از اخذ مصوبه بین‌المللی شدن و همچنین ایجاد زیرساخت‌های لازم، در میان حضور پرشور مردم به مقصد عتبات عالیات انجام شد.


نخستین پرواز بین‌المللی شاهرود صبح پنج شنبه در میان حضور پرشور مردم، مسئولان، اعضای کمیته مردمی فرودگاه و سایر اقشار انجام شد تا مردم شاهرود به یکی از آرزوهای دیرینه خود یعنی انجام پرواز بین‌المللی دست یابند آرزویی که امروز طعم شیرین برآورده شدنش به کام مردم نشست.

فرودگاه بین‌المللی شاهرود امروز در یک روز اردیبهشتی سرد حال و هوایی دیگر دارد حتی حال و هوایی که با تجربه نخستین پرواز داخلی این فرودگاه آن هم حدود یک دهه پیش بسیار متفاوت است، فرودگاه امروز زیباتر شده تا میزبان مشتاقان و آرزومندان باشد، مردمی که سه دهه آرزوی این روز را می‌کشیدند.

فرودگاه مملو از جمعیت

سالن مملو از جمعیت مردم است یکی‌یکی آمده‌اند برخی مسافر برای بدرقه دارند برخی خودشان آمده‌اند تا شاهد یک موفقیت دیگر برای شهرشان باشند موفقیتی که از دل مردم برآمد و با ذره ذره هزینه‌های مردمی کار را به آنجا رساند که دولت‌ها مجبور به حمایت از فرودگاه شدند. مردمی که خشت روی خشت فرودگاه گذاشتند امروز برای دویدن نوجوانی گرد هم آمدند که روزگاری بلند شدن، خیزش و رشدش را مشاهده می‌کردند، امروز پنج شنبه پنجم اردیبهشت ماه ۹۸ فرودگاه شاهرود حال و هوایی دیگر دارد.

دود اسپند و توزیع شیرینی و گل فضا را آکنده و مردم به یکدیگر تبریک می‌گویند، انگار سال نو دوباره در شاهرود تحویل شده است، زائران عتبات اشک شوق بر چشم دارند منتظران و بدرقه کنندگان نیز؛ اما اشکی که در کنار شوق زیارت حرم امام علی (ع)، امام حسین (ع) و همچنین حضرت عباس (ع)، جنسی از غرور نیز دارد. این اشک شوق و اشک زیبایی است…

تسهیل در سفر به عتبات

یکی از حاضران در فرودگاه می‌گوید: فرودگاه یکی از زیرساخت‌های توسعه محسوب می‌شود اما تا زمانی که مردم شاهرود این فرودگاه را به دلیل مشکلات و عدم همراهی مسئولان ارشد استانی و کشوری تعطیل می‌دیدند، همیشه از نعمت این زیرساخت توسعه محروم بودند.

روح الله عرب عامری می‌گوید: امروز روز ویژه‌ای برای مردم شاهرود در تاریخ است چرا که نشان داد هیچ تلاشی بی پاسخ نمی‌ماند و مردم اگر بخواهند کاری را صورت دهند می‌توانند، از سوی دیگر آرزوی دیرینه مردم برای زیارت عتبات و ان‌شاالله بیت الله الحرام نیز برآورده می‌شود که می‌تواند امری بی نظیر برای مردم باشد.

وی با بیان اینکه سابقاً مردم برای یک سفر زیارتی حتماً باید به تهران مراجعه از آنجا با رنج سفر و خطر جاده به عتبات اعزام می‌شدند، ابراز می‌کند: امروز با بین‌المللی شدن فرودگاه شاهرود دیگر دغدغه سفر به شهرهای بزرگ‌تر وجود ندارد و ما می‌توانیم به راحتی و سهولت این کار را صورت دهیم.

دغدغه مردم رفع شد

محمد نخعی یکی دیگر از شهروندان شاهرودی نیز با بیان اینکه فرودگاه می‌تواند مزیت‌های فراوانی را برای شهرستان شاهرود به ارمغان آورد از سوی دیگر دغدغه مردم برای سفر به عتبات و همچنین توسعه صادرات کشاورزی رفع شد که از مسئولان و خصوصاً نماینده شهرستان در مجلس تشکر می‌کنیم.

وی می‌گوید: یکی از مزیت‌های فرودگاه بین‌المللی شاهرود در کنار پروازهای عتبات و زیارتی، می‌تواند توسعه صادرات محصولات کشاورزی و همچنین امکان استفاده از بازار تازه‌خوری محصولات تولیدی شهرستان مانند گیلاس، زردآلو و… باشد تا بتوانیم شاهد افزایش مزیت‌های اقتصادی تولیدات باشیم.

یکی دیگر از شهروندان شاهرودی نیز معتقد است: امروز روز بزرگی در تاریخ شاهرود است، ما روزهای بزرگی در تاریخ داشته‌ایم که در زمره آن‌ها می‌توان به افتتاح دانشگاه صنعتی، کارخانه سیمان، سفر رهبر معظم انقلاب اسلامی به شاهرود، شهر شدن کلاته خیج و رویان و… اشاره کرد که امروز نیز باید گفت در تاریخ این منطقه به عنوان یک روز مهم به ثبت می‌رسد.

موسی عامری بیان می‌کند: فرودگاه سبب شد تا آرزوی دیرین مردم برآورده شود، آرزویی که دردمندان و عاشقان ابا عبدالله الحسین (ع) و حضرت علی (ع) در تب آن می‌سوختند و امروز شرایط برای زیارت تسهیل شده است.

 

گشوده شدن درهای جهان به روی شاهرود

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس نیز می‌گوید: صبح امروز یکی از آرزوهای دیرینه و مطالبه مهم مردم شهرستان‌های شاهرود و میامی محقق شد و آن هم انجام پروازهای خارجی از فرودگاه بین‌المللی شاهرود به مقصد عتبات عالیات و پابوسی حرم امام علی (ع) و امام حسین (ع) و حضرت عباس (ع) است.

سید حسن حسینی شاهرودی بیان کرد: تلاش‌های بسیاری برای این منظور طی دو تا سه دهه گذشته برای نیل به این هدف در شهرستان صورت گرفت و امروز یکی از شاخص‌های اصلی توسعه یعنی فرودگاه بین‌المللی و مرز هوایی را در شهرستان مشاهده می‌کنیم.

وی افزود: تلاشی که در زمان مرحوم حسینی شاهرودی نماینده وقت و تشکیل کمیته مردمی فرودگاه از همان ابتدا با ساخت فرودگاه و زیرساخت‌های مربوطه آغاز شد و در دوره‌های بعد به همت دیگر نمایندگان مجلس به تکامل رسید و امروز شاهد پروازهای داخلی به تهران، مشهد و کیش هستیم، اما آرزوی دیرینه مردم این بود که پرواز بین‌المللی نیز از این فرودگاه صورت گیرد تا دروازه‌های جهان به روی ما گشوده شود.

زیرساخت‌های فرودگاه آماده است

نماینده شاهرود و میامی در مجلس گفت: باندی که در ۲۵ سال گذشته در فرودگاه شاهرود ایجاد شده بود، باندی بود که پیش بینی‌های لازم برای هواپیماهای پهن پیکر را نداشت و لذا باید طول و عرض آن تعریض می‌شد، اتفاقات خوبی در دو سال گذشته رخ داد و با همت کمیته مردمی فرودگاه و شرکت فرودگاه‌های کشور توانستیم ۵۰۰ متر باند را تطویل و عرض آن را نیز تعریض کنیم و از سوی دیگر روکش باند نیز به صورت بیندر و توپکا پس از ۲۵ سال انجام نشده بود که خوشبختانه دو سوم این امر نیز رخ داد.

حسینی شاهرودی با بیان اینکه وقتی شرکت فرودگاه‌ها حضور مردم و پشتیبانی از فرودگاه را مشاهده کرد مجاب شد تا اقدامات لازم در فرودگاه شاهرود را صورت دهد، تاکید کرد: یک سوم میانی باند نیز می‌بایست عملیات روکش سازی آسفالت را شاهد باشد و این امر الزاماً سبب می‌شود تا پروازها به صورت مقطعی تعطیل شوند اما خوشبختانه قبل از تعطیلی باند این پرواز خارجی به عتبات صورت گرفت تا برنامه‌ریزی برای پروازهای آتی که انشاالله تا اواخر خرداد ماه خواهد بود در دستور کار است و باند فرودگاه شاهرود نزدیک به دو ماه بسته می‌شود و پس از روکش و تطویل باند پروازها از سر گرفته می‌شود.

پرواز به سوی آرزوها

پرواز شاهرود-نجف لحظاتی قبل از زمین بلند شد، مهمانان به سمت سالن ترانزیت حرکت و کارت پرواز خود را دریافت کردند و برگ زرین دیگر از تاریخ شهرستان شاهرود رقم خورد.

درها گشوده و مسافران با گل و اسپند بدرقه شدند، درب هواپیما بسته و هواپیما در انتهای باند قرار گرفت، می‌توان اشک شوق را در چشمان مردم حاضر در فرودگاه دید پروازی به سوی آرزوهای مردم یک شهرستان انجام شد… فرودگاه بین‌المللی شاهرود و پروازی به سمت آرزوهای دیرین. مهر

| نوشته خبر نگار | تاریخ ثبت 1398/02/05 - 09:20 | گروه خبر | آخرین ویرایش 1398/02/05 - 10:22 | 0 نظر | 456 بازدید |
0 نظر
آخرین نظر: ندارد
نظر شما
نام
*
رایانامه
*
توضیح
*
 
 
Waiting در حال انجام عملیات...
‍✅ حرف و حديث تمام: اولين پرواز خارجي از فرودگاه بين المللي شاهرود انجام شد + تصاوير