ارسال پیام مستقیم برای مدیر سایت

Waiting در حال انجام عملیات...
info@shahroodpress.com
off

عضویت سریع در خبرنامه

Waiting در حال انجام عملیات...

شاهرود پرس

Shahrood Press

شاهرود پرس

شاهرود پرس: دیدار چهره به چهره دکتر حسینی شاهرودی نماینده شاهرود و میامی در مجلس در حالی در روزهای گذشته انجام شد که دهها نفر از اقشار مختلف مردم در دفتر او رفت و آمد داشتند تا برای مشکلات مادی و معنوی خود راه حلی را پیدا کنند.

*سید امیر رضا حسینی نژاد


افرادی که اگر به روال عادی می بود باید کارشان در ادارات دولتی و غیردولتی حل می شد و به دفتر نماینده نمی کشید.

حل نشدنی که یا بر اثر سنگ اندازی های بی مورد اداری و رد شدن از هفت خوانهای بسیار بوقوع می پیوندد و یا از بی مهری و بی حوصلگی و حتی ترس های مدیران و زیردستانشان از اجرای کارها.

حل نشدن هایی که این ذهنیت را در مردم ایجاد کرده است که هر گاه کاری در اداره ای انجام نشد حتما سنگ صبوری به نام دفتر نماینده هست که بتواند با ابزارها و ارتباطات خود کانالی را برای راهگشایی امور بازکند.

تصوری که اگر چه در اکثر موارد درست و کاربردی به نظر می رسد اما باعث شده است تا بخش اعظم کار نماینده و دفتر و تشکیلاتش را درگیر کند و بدین ترتیب خیلی از اموری که در شرح وظایف اصلی یک نماینده ملت گنجانده شده است را تحت الشعاع خود قرار دهد و سنگ صبوری باشد در مقابل بعضی کم کاریهای سازمانها و ادارت.

از درخواست وامهای مختلف ریز و درشت مردم و شرکتهای تولیدی و رایزنی نماینده با بانکها گرفته تا اخذ مجوزهای قانونی که با دست اندازهای اداری مواجه شده ، همه و همه رویدادهایی است که در ملاقات با نماینده مردم در مجلس صورت می گیرد.

اما خب چه می شود کرد مردم نیازمند حمایتند و پشتیبانی و شاید گره گشایی خود را در دفتری جستجو می کنند که نماینده آنرا خود برگزیده اند تا حامیشان باشد. تصوری که که اگر جنبه های قانونی آنرا در نظر نگیریم کاملا اقناع کننده و نزدیک به انتظار بوده و می توان گفت به حق مردم تبدیل شده است.

در چهلمین دیدار حسینی شاهرودی با مردم شاهد افزایش مراجعات بودیم و این از دوجنبه قابل تامل است. مثبت و منفی

مثبت از این نظر که اعتماد مردم به رایزنی های نماینده و دفتر او برای رفع مشکلات بیش از پیش شده است و منفی از این بعد که متاسفانه ناکارآمدی ادارات و سازمانهای دست اندرکار رفع امورات مردم به خوبی کار خود را انجام نمی دهند و بنابراین مردم مجبورند به نماینده خود مراجعه کنند.

بهرحال ملاقاتهای مردمی نماینده گام موثری است تا نه تنها مشکلات مردم بررسی و در صورت امکان حل گردد بلکه نماینده در جریان ریزترین مشکلات مردم در کف جامعه هم قرار گیرد تا اگر بناست خدمت بیشتری کند با تسلط بر جزئی ترین مسائل این کار را انجام دهد.

در همین زمینه و در روز ملاقات مردمی صحبتی را با مردم داشتیم و از آنها علت حضورشان را برای ملاقات بانماینده جویا شدیم. در یک جمع بندی کلی بیشترین درخواستها از نماینده شاهرود و میامی در بحث اشتغال و اختصاص وام یا نقدینگی به آنهاست.

مطالباتی که البته در کل جامعه ایران هم بعنوان پر رنگ ترین دیده می شود و روز به روز هم بر آن افزوده می گردد.

احسان با مدرک فوق لیسانس عمران می گوید: سالهاست که بیکارم . قبلا در شرکتی پیمانکاری کار می کردم اما با کاهش چشمگیر ساخت و سازها ارتباطم با شرکتی که در آن کار می کردم قطع شد چرا که آنها نیرو نمی خواستند و الان از نماینده می خواهم دستم را جایی بند کند!

پدری با مراجعه به نماینده درخواست آزادی پسرش را از بند می دهد . پسری که با یک اشتباه و دعوایی از روی حس جوانی فردی را به قتل رسانده و حالا اگر نتواند دیه مقتول را به خانواده او بدهد در مرحله اعدام قرار می گیرد.

س. م زنی است که شوهرش در بستر بیماری است و از کارافتاده و درخواست اعطای وام بلاعوض! دارد تا خرج خانواده اش را بگذراند.

سمانه از روستایی دورافتاده آمده است و می گوید: به نماینده رای دادیم تا امروز مشکلاتمان را حل کند و او وظیفه دارد تا این کار را برای ما انجام دهد! و وقتی از او می پرسیم که مشکلت حل شد ؟ می گوید: بله مشکل من مالی بود و وقتی با نماینده در میان گذاشتم بلافاصله پیگیری کرد و من را به بانک معرفی کرد. خدا خیرش بدهد خیلی کار راه انداز است.

و دهها مورد دیگر که در حوصله این مطلب نمی گنجد.

اینها بخشی از نیازمندیهای مراجعان است که ملاقات مردمی نماینده را شامل می شود و گاهی اوقات اعضای دفتر نماینده از صبر و حوصله او در پاسخگویی و رسیدگی به تک تک مراجعان اظهار تعجب می کنند و به واقع شاهد بودیم که اعضای دفتر نسبت به نماینده کم می آوردند .

مرتضی که یکی از مراجعه کنندگان به دکتر حسینی بود می گوید: سعه صدر و گوش دادن کامل به حرف مردم از جمله خصوصیات حسینی شاهرودی است که با این حجم کاری واقعا کم نظیر است. او خیلی وقت می گذارد و تا حصول نتیجه به اعضای دفتر خود توصیه می کند که کار را رها نکنند.

بهر حال امیدواریم روزی فرا برسد که مشکلات مردم به کمترین حجم خود برسد و یک نماینده مجلس بتواند به وظایف اصلی تر خود یعنی قانون گذاری و امور کشوری بپردازد.      

 

| نوشته خبر نگار | تاریخ ثبت 1398/06/04 - 12:33 | گروه مقالات | آخرین ویرایش 1398/06/04 - 13:57 | 1 نظر | 489 بازدید |
1 نظر
آخرین نظر: 1398/06/11 - 01:35 - محمدرضا کیانفر
محمدرضا کیانفر
محمدرضا کیانفر
Guest
0 نظر
📝 ملاقاتهای مردمی نماینده شاهرود و میامی در مجلس/ چشم امید مردم به حل مشکلات
1398/06/11 - 01:35
محمدجواد ظریف وزیر خارجه گفت: از رفتن به کاخ سفید فراری نبودم اما مغایر سیاست‌های نظام بود.

آقای ظریف،
ایجاد سیاست وظیفه شما می‌باشد زیرا نظام چهل سال چون کشتی بی‌لنگر نیمی به ترکستان نیمی به فرغانه بوده و هیچ سیاستی نداشته است.

سرور گرامی،
تنها راه نجات کشور اتحاد ماست که هم‌صدا جمهوری اسلامی را تشویق به انجام دو فوریت نماییم:
1- مذاکره با آقای ترامپ برای دفع تهدیدات خارجی،
2- به رسمیت شناختن حق آزادی بیان مصوب قانون اساسی جهت حل مشکلات داخلی،
با تشکر از توجه شما،
Comment
Mohammadreza.kianfar@gmail.com
نظر شما
نام
*
رایانامه
*
توضیح
*
 
 
Waiting در حال انجام عملیات...
📝 ملاقاتهای مردمی نماینده شاهرود و میامی در مجلس/ چشم امید مردم به حل مشکلات