ارسال پیام مستقیم برای مدیر سایت

Waiting در حال انجام عملیات...
info@shahroodpress.com
off

عضویت سریع در خبرنامه

Waiting در حال انجام عملیات...

شاهرود پرس

Shahrood Press

شاهرود پرس
شاهرود پرس: مدتی است که از حضور شهردار جدید شاهرود می گذرد و شهری که چند دهه رنگ و روی خود را از دست داده بود حالا همه روزه شاهد تغییر و تحولی جدید در جای جای خود است بطوری که دیگر رسانه ها هم از منعکس کردن اینهمه خدمات سلسله وار جا مانده اند.

* سید امیر رضا حسینی نژاد 

در روزگاری که خیلی از مسئولان شاید به بهانه های مختلف از جمله کمبود بودجه در سازمان خود یا عدم حمایت از سازمانهای بالادستی، از خدمت شایسته به مردم سرباز می زنند یا کم کاری می کنند، مدیری کاربلد در راس جایگاهی مهم و کاملا اجرایی خدمت در شهرداری شاهرود را انتخاب کرد تا بر بهانه های کمابیش واهی برخی مسئولان خط بطلان بکشد و بگوید که می شود کار کرد اما منتظر حمایتهای این و آن نشد. 

مهندس احمدی از روزی که شهرداری شاهرود را پذیرفت در نطق خود و در زمان معارفه اش گفت: ((من مدیر سخنوری نیستم و تمایل دارم در عرصه عمل خدمتگزاری خود را نشان داده و اثبات کنم.‌)) حرفی که تا کنون مردم شاهرود آنرا کاملا وجدان کرده اند.

شاید در طول تاریخ، شهرستان شاهرود زیاد از این نوع مدیران ندیده باشد که اگر دیده بود امروز وضعیت شاهرود بعنوان مهمترین شهر استان سمنان اینگونه نبود.

در طول مدتی که احمدی بر مسند شهرداری شاهرود نشسته شاهد خدمات ریز و درشت زیادی در شهرداری بوده ایم که به واقع فقط برخی از از آنها دیده می شوند و خیلی از فعالیتها زیر خاک پنهان می مانند و البته نباید از عملکرد ضعیف روابط عمومی شهرداری در طی این مدت یاد نکرد.

خدمات شهرداری شاهرود فقط در آیتم هایی که به چشم می آید قابل لمس است اما مردم شاید کمتر از لایه های زیرین خدمت رسانی این ارگان مهم خبر داشته باشند.

 از تملک اراضی در جای جای شهر که بعضا رقمهای درشتی را به مالکان آنها تزریق می کند تا آسایش را برای مردم به ارمغان آورد ، برنامه ریزی های آینده شهری، جلسات متعدد با سرمایه گذاران ، مشارکت و اجرای کارهای فرهنگی اجتماعی سطح شهر، احداث کانالهای هدایت آب های سطحی، بازدیدهای سرزده شهردار از محله ها و رفع سریع مشکلات مردم ، نظام بخشی به امور اداری شهرداری که بیشتر با مردم سرو کار دارند، نظام بخشی به آتش نشانی شهر، نگاه به قسمتهایی از شهر که به فراموشی سپرده شده بودند و رسیدگی به مشکلات شهری آنها مثل شهرکهای محروم و دهها خدمت دیگر که شاید هرگز دیده نشود اما در نوع خود حتی بسیار مهمتر از بعضی پروژه های قابل لمس شهرداری باشد.

در کنار تمام این خدمات اما به واقع شاهد تحولی درون سازمانی در شهرداری شاهرود هستیم که این سازمان را در چشم مردم از سازمانی تقریبا منفور به سازمانی خدمت رسان و با شخصیت تبدیل کرده است و هم اکنون مردم شاهد نظم بسیار بیشتری نسبت به قبل در امور مربوط به خود هستند.

مساله ای که شاید شهردارهای قبلی کمتر به آن می پرداختند.

بها دادن به پرسنل درحد امکان و البته به ازای کار مجدانه و صادقانه، مشارکت گروههای متعدد از جمله دانشگاهیان، هنرمندان، فرهنگیان و ... و حتی پرسنل دیده نشده شهرداری که دارای فکر خلاق بودند و هرگز به کار گرفته نمی شدند در امور مدیریت شهری و در کل مدیریت مشارکت گونه، همه و همه بخشی از خدمتی است که در دوران جدید شهرداری شاهد آن هستیم.

اما همچنان یک خلاء بزرگ در شهرداری دیده می شود که البته مبتلابه اکثر سازمانهای شاهرود و البته استان سمنان است و آن عدم انعکاس هنرمندانه فعالیتهای انجام شده در شهرداری شاهرود است.

فعالیتهایی که بعضا به سبب تعدد آنها دیده نمی شود و گاه با تزریق بیش از حد اخبار از سوی روابط عمومی شهرداری شاهرود یا همزمانی افتتاح پروژه ها فرصت انعکاس خبر را از رسانه ها می گیرد و هم روابط عمومی شهرداری و هم رسانه ها را جاگذاشته است.

بهر حال البته باید بگوییم که انتظار رشد و آبادانی برای شاهرود بسیار بیش از این حدی است که مورد مطالبه مردم است و این خدمات مقدمه ای است برای اموری بزرگتر و در اشلهای بزرگ .

کاش در کنار این خدمات بی دریغ دیگر اخباری از این دست به گوش نمی رسید که شنیده شود پروژه های بزرگ شهری مثل احداث پل روگذر و ... به سبب برخی ناملایمات به عقب بیفتد یا از گزینه های روی میز شهردار برداشته شود! چرا که اینگونه اخبار باز هم جو ناامیدی را در بین مردم نمایان می کند.

از شهردار شاهرود و مدیرانی از این دست که خود را بی منت وقف مردم کرده اند سپاسگزاریم و امیدواریم بعضی از سنگ اندازی های رایج در دایره خدمت، آنها را از عزم راسخشان در راهی که انتخاب کرده اند بازندارد.

* سید امیر رضا حسینی نژاد 

| نوشته خبر نگار | تاریخ ثبت 1397/09/22 - 08:52 | گروه مقالات | آخرین ویرایش 1397/09/24 - 07:53 | 0 نظر | 1003 بازدید |
0 نظر
آخرین نظر: ندارد
نظر شما
نام
*
رایانامه
*
توضیح
*
 
 
Waiting در حال انجام عملیات...
📝 مدیری که رسانه ها را جاگذاشته است...