ارسال پیام مستقیم برای مدیر سایت

Waiting در حال انجام عملیات...
info@shahroodpress.com
off

عضویت سریع در خبرنامه

Waiting در حال انجام عملیات...

شاهرود پرس

Shahrood Press

شاهرود پرس

شاهرودپرس: مدیر عامل صندوق کارآفرینی امید کشور در جلسه ای در شهرستان میامی گفت: از نظر ما کسب‌وکارهای غیررسمی بجز صنایع غذایی مجوز نمی‌خواهند گواهی فنی حرفه‌ای و یا تأییدیه دهیاری کافی است.


دکتر اصغر نوراله زاده در این جلسه که به دعوت نماینده شاهرود و میامی در مجلس برای بررسی مسائل و مشکلات مشاغل خانگی منطقه تشکیل شد افزود: فرهنگ توسعه می‌آورد و با نگاهی که به این منطقه داشتم دیدم که فرهنگ این منطقه چقدر بالاست.

وی بیان کرد: تعریف توسعه در معنای جدید در جهان افزایش خوشبختی است و توسعه فیزیکی به معنای قبل دیگر این معنا را نمی‌رساند. هر جامعه‌ای که احساس خوشبختی داشت آن جامعه توسعه یافته است و جالب است که غرب بعد از این‌همه توسعه مادی به این تعریف رسیده است.

نوراله زاده تصریح کرد: باید تلاش کنیم منطقه میامی و روستاهای آن دیده شود و باید به تلویزیون استان پیشنهاد کنید از مزیت های منطقه گزارش تهیه کند و حتی رسانه ملی. این وظیفه صدا و سیماست که کاری کند این منطقه دیده شود. من هم هر جا بنشینم درمورد مزیت‌های منطقه شما صحبت خواهم کرد.

مدیر عامل صندوق کارآفرینی امید با بیان اینکه ما متناسب با هر روستایی دستورالعمل خاصی داریم گفت: برای مشاغل خانگی تسهیلات زیادی فراهم کرده‌ایم. ما به کسب‌وکارهای غیررسمی به غیر از صنایع غذایی که حساسیت زیادی دارد مجوز می‌دهیم. از نظر ما کسب‌وکارهای غیررسمی بجز صنایع غذایی مجوز نمی‌خواهند بلکه فقط گواهی فنی حرفه‌ای و یا تأییدیه دهیاری کافی است و می‌توانیم مجوز مشاغل خانگی بدهیم و تاییدیه اصالت فرد که حتماً فرد این تسهیلات را در همین زمینه اشتغال خانگی مصرف می کند کافی است.

وی گفت: به 30 واحد تولید پوشاک و کفش در این منطقه مجوز می‌دهیم و از بخش گردشگری حمایت کامل می‌کنیم.

 

سخنگوی کمسیون اقتصادی مجلس:

برای توفیق بیشتر تولید کنندگان باید به پس از تولید نگاه ویژه کرد

دکتر سید حسن حسینی شاهرودی در این جلسه که جمعی از مسئولان شهرستان میامی و فعالان مشاغل خانگی حضور داشتند گفت: در بحث مشاغل خانگی بیشترین توفیق حاصل شده و بیشترین ظرفیت هم هست مشروط به این‌که فقط به تولید نگاه نکنیم بلکه به پس از تولید هم نگاه کنیم.

وی افزود: منطقه شاهرود و شرق استان بیشترین بیکاری را دارد و بیشترین ظرفیت مشاغل خانگی هم در شرق استان است چون بیشترین روستا و کشاورز در این منطقه هستند.  

حسینی اظهار کرد: در سه سال اخیر بیشترین آسیب‌ها به کشاورزان شاهرود و میامی وارد شده لذا بیشترین مشکلات متوجه همین کشاورزان است که سه سال است که از باغاتشان پذیرایی می‌کنند و نه تنها بهره ای از آن نبرده اند بلکه هیچ خسارتی هم دولت به آن‌ها نداده است بجز مقدار ناچیزی که بیمه ها پرداخت می کنند.

نماینده شاهرود و میامی در مجلس بیان کرد: بیشترین توفیقی که در این دولت بدست آمده در بحث مشاغل خانگی است. بسیاری از صنایع در شرکت های صنعتی خوابیده که اگر همین مشکل حل شود مشکل اشتغال هم حل می‌شود چراکه شرایط اقتصادی مملکت این‌گونه است. اما در بحث مشاغل خانگی بیشترین توفیق حاصل شده و بیشترین ظرفیت هم هست مشروط به این‌که فقط به تولید نگاه نکنیم بلکه به پس از تولید هم نگاه کنیم یعنی بازارمان را بشناسیم . بازار داخلی و اطرافمان در کشورهای آسیای میانه و خلیج فارس و کشورهای اروپایی که ظرفیت‌هایی برای بازار کسب و کار ما دارند شناسایی کنیم.

حسینی شاهرودی گفت: یکی از اشکالاتی که در تسهیلات تکلیفی مورد توجه دولت هست اینست که نسبت به حوزه تولید توجه شده اما برای پس از تولید کمتر این مهم دیده شده یعنی نگاه به شرکت‌های بازرگانی که خدمات پس از تولید را انجام می‌دهند.

سخنگوی کمسیون اقتصادی مجلس افزود: ظرفیت‌های مشاغل خانگی بیشترین پتانسیل را دارد که در هر گوشه‌ای که شما نگاه کنید دیده می شود. ازجمله فرش و گلیم که بهترین آن در این منطقه تولید می‌شود اما با برند شهرهای نائین و یزد عرضه می شود تا سفال که به نوعی می‌‌توان شاهرود را پایتخت سفال نامید و سابقه هفت هزار ساله دارد و همچنین میوه، میوه خشک و پتانسیل گردشگری در این منطقه که ظرفیت بالایی دارد و نیز بازرگانی که غفلت از آن باعث عدم رونق تولید شده است.

 

| نوشته خبر نگار | تاریخ ثبت 1398/04/18 - 12:38 | گروه خبر | آخرین ویرایش 1398/04/18 - 12:38 | 0 نظر | 399 بازدید |
0 نظر
آخرین نظر: ندارد
نظر شما
نام
*
رایانامه
*
توضیح
*
 
 
Waiting در حال انجام عملیات...
مدیر عامل صندوق کارآفرینی امید کشور: از نظر ما کسب‌وکارهای غیررسمی بجز صنایع غذایی مجوز نمی‌خواهند