ارسال پیام مستقیم برای مدیر سایت

Waiting در حال انجام عملیات...
info@shahroodpress.com
off

عضویت سریع در خبرنامه

Waiting در حال انجام عملیات...

شاهرود پرس

Shahrood Press

شاهرود پرس

شاهرود پرس: برای توسعه کلان کالپوش به عنوان یک شهر جدید، منطقه چشمه نی نقطه مناسبی است.


نماینده شاهرود و میامی در مجلس نیز، تمدید قرار داد اجاره خانه، فرارسیدن فصل سرما، زمین، انبارهای علوفه و … را مهمترین مشکلات مردم کالپوش دانست و گفت: مشکلات مردم حسین آباد کالپوش محدود به منازل مسکونی نیست بلکه انبارها، آغل‌ها و مزارع آنان نیز دچار مشکل گردیده که لازم است فکر جدی در این خصوص به انجام رسد.

سید حسن حسینی شاهرودی ضمن بیان اینکه چشمه نی به عنوان نقطه‌ای امن نباید فراموش شود و پیشنهاد می‌شود از این نقطه برای اسکان سرریز جمعیت دوازده روستای منطقه کالپوش و با موافقت و همراهی مردم منطقه استفاده شود، ابراز داشت: برای توسعه کلان کالپوش به عنوان یک شهر جدید، منطقه چشمه نی نقطه مناسبی است. از سوی دیگر کلنگ منطقه صنعتی کالپوش ظرف چند روز آینده در منطقه چشمه نی به زمین زده خواهد شد.

وی با بیان اینکه باید برای بین ۸۰ تا ۱۸۰ واحد مسکونی آسیب دیده در این منطقه فکر جدی شود، تاکید کرد: اجاره‌های تخصیص داده شده و تمدید آن با همان میزان و همچنین انبارهای علوفه مشکل دیگر اهالی است.

نماینده شاهرود و میامی در مجلس با اشاره به آسیب بالغ بر ۱۸۰ خانه مسکونی در حسین آباد کالپوش به دلیل رانش زمین، گفت: باید زمین ۱۵ هکتاری برای ساخت این واحدها مصوب شود.

 سید حسن حسینی شاهرودی بعدازظهر یکشنبه در جلسه بررسی مشکلات مسکن خانواده‌های کالپوش با حضور رئیس بنیاد مسکن کشور در محل روستای حسین‌آباد ضمن بیان اینکه امروز باید برای اسکان مردم روستا، زمین چشمه نی را در نظر گرفت اما می‌توان برای اسکان موقت زمین موسوم به ۱۵ هکتاری مدنظر استاندار سمنان را نیز در نظر داشت، ابراز کرد: باید این اراضی را برای ۸۰ تا ۱۸۰ خانوار مصوب و کار ساخت خانه‌ها را تسریع کرد.

وی بابیان اینکه باید قبل از فصل سرما موضوع زمین اختصاصی به حسین‌آباد کالپوش برای ایجاد مجدد خانه‌های تخریب‌شده دیده شود، افزود: با فرارسیدن زمستان شرایط در کالپوش متفاوت می‌شود.

عضو خانه ملت گفت: از سوی دیگر استفاده از ظرفیت بخش خصوصی هم می‌تواند شرایطی را ایجاد کند که سرپناهی حداقلی برای مردم ایجاد شود و بعد که هوا رو به سرد شدن رفت نازک‌کاری‌های آن صورت گیرد.

حسینی شاهرودی بیان کرد: کالپوش از میانه آبان ماه هوای زیر صفر را تجربه می‌کند و در زمستان شاهد بارش برف و مسدود شدن راه‌ها است درنتیجه باید قبل از این ایام کارها به اتمام برسد.

وی افزود: موضوع دیگر در حسین‌آباد کالپوش این است که دولت برای اجازه خانه کسانی که آواره شده‌اند، مبلغی را تعیین کرده اما اگر ساخت خانه‌ها به طول انجامد برای سال بعد یا زمستان، صاحب‌خانه‌ها حاضر هستند با همان رقم اندک قرارداد را تمدید کنند و اجاره بیشتر می‌خواهند؟

نماینده شاهرود و میامی در مجلس بیان کرد: سومین موضوع درباره مردم اما انبارهای علوفه آن‌ها است که در صورت بروز آب‌زدگی و برف زدگی و سرمازدگی و … قطعاً شاهد نابودی آن‌ها خواهیم بود لذا اگر بتوان انبارهای دولتی را در اختیار این افراد قرارداد، بهتر است.مهر

| نوشته خبر نگار | تاریخ ثبت 1398/04/31 - 14:30 | گروه خبر | آخرین ویرایش 1398/04/31 - 15:09 | 0 نظر | 549 بازدید |
0 نظر
آخرین نظر: ندارد
نظر شما
نام
*
رایانامه
*
توضیح
*
 
 
Waiting در حال انجام عملیات...
رفع مشکل کالپوش با تصمیمات درست/از اختصاص زمین برای احداث روستای جدید تا تسهیلات بانکی+ عکس