ارسال پیام مستقیم برای مدیر سایت

Waiting در حال انجام عملیات...
info@shahroodpress.com
off

عضویت سریع در خبرنامه

Waiting در حال انجام عملیات...

شاهرود پرس

Shahrood Press

شاهرود پرس

شاهرود پرس: شاید خیلی ساده به نظر برسد وقتی در رسانه‌ها می‌شنوی مثلاً رایزنی یک نماینده با فلان وزیر یا مقام کشوری باعث حضور او یا اختصاص بودجه‌ای به حوزه انتخابیه‌اش شده است.

*سید امیر رضا حسینی نژاد


جدای از حرف و حدیث‌هایی که همیشه در راستای این موارد صورت می‌گیرد شاید مهم‌ترین شاخصه هماهنگی با یک مقام عالی کشوری برای تحقق یک دیدار نفوذ نماینده دیدارکننده با آن مقام عالی و همچنین ثمربخش بودن و کسب نتایج مطلوب برای حوزه نمایندگی اش است.

اما هدف از این دیدارها چیست و چه عایداتی برای مردم دارد؟

 اصولاً هر نماینده دارای یک دفتر در حوزه نمایندگی خود است که مکاتبات مهم را با مقامات عالی انجام می‌دهد و البته نباید با توجه به روال مکاتبات قانونی نیازی به رایزنی رودرروی نماینده با مکاتبه شونده باشد. اما تجربه نشان می‌دهد این روال در جامعه اداری ما پاسخ لازم را نمی‌دهد و لذا باید دیدارهای مستقیم صورت گیرد تا نتایج مطلوب حاصل گردد.

با این مقدمه اگر نگاهی به عملکرد نماینده شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی بیندازیم می‌بینیم که فقط از ابتدای سال 98 تاکنون ده‌‌ها دیدار با مقامات عالی کشوری از وزیر گرفته تا معاونان آنان و مدیران کل و ... توسط وی صورت گرفته است که ثمرات قابل‌توجهی را برای حوزه نمایندگی‌اش داشته است.

دیدارهایی که بالا ترین سطح یعنی معاون اول رئیس جمهور را نیز شامل شد.

  • چندی پیش بود که مهندس حسن نیا معاون وزیر و رئیس سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای کشور در شاهرود حضور یافت و ضمن بازدید از راههای شاهرود و میامی قول حمایت از جاده بین االمللی و ترانزیتی میامی که از جمله شریان های اصلی مواصلاتی کشور است را داد و گفت از این جاده حمایت می شود.
  • افتتاح پلی کلینیک تخصصی و فوق تخصصی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با حضور دکتر جان بابایی معاون وزیر بهداشت و درمان و دکتر خجسته معاون استاندارهم رویداد دیگری بود که در اردیبهشت امسال روی داد. حضوری که ثمرات و برکات زیادی را برای شاهرود و میامی به همراه داشت که بعضی از این ثمرات در آینده عیان خواهد شد.  
  • اما مدتها بود که صحبت از اداره کل راه در بین مردم پیچیده بود و بحث بر سر انتصاب یک مدیر کل بومی یا غیر بومی نقل محافل شده بود که با حضور یک مقام بلندپایه کشوری یعنی دکتر عبوری معاون وزیر راه و شهرسازی آیین معارفه مهندس عمیدی بعنوان اولین مدیرکل بومی راه و شهرسازی با حکم وزیر راه در خرداد 98 برگزار و حرف و حدیث ها در این مورد به اتمام رسید. 
  • همه چیز نیاز به پیگیری دارد لذا 29 خرداد 98 بود که نشست دکترحسینی شاهرودی با مهندس حسن نیا معاون وزیر و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور پیرامون وضعیت راههای شرق استان و پیرو سفر یکروزه ای که وی در اسفند ماه 97 به شهرستان شاهرود و میامی داشت، دستورهای لازم معاون وزیر را اینبار نه در حوزه انتخابیه خودش بلکه در محل وزارتخانه می گیرد تا تاکیدی بر حضور وی در این خطه و به ثمر رساندن وعده های او داشته باشد.
  • مدیر عامل صندوق کارآفرینی امید هم یکی از کسانی بود که در راستای حمایت از تولید کنندگان شرق استان به شاهرود سفر کردو در سفر دو روزه خود  ضمن بازدید واحدهای تولیدی مشاغل خانگی  در روستاهای #گلستان و #قلعه_نو در شاهرود و افتتاح آنها با فعالان اقتصادی روستای نردین و منطقه #کالپوش دیدار داشت و همچنین با کارگزاران مشاغل خانگی در شهرستان شاهرود نیز جلسه ای را برگزار کرد که ثمره آن تصویب تسهیلاتی در جهت کمک به این مشاغل بود.در دومین روز این سفر نیز ، دیدار با فعالان اقتصادی روستای محمدآباد و روستای فرومد در شهرستان میامی ، روستای قلعه بالا در بخش بیارجمند شهرستان شاهرود و همچنین معدن مس پرشیا در شهرستان میامی انجام شد.
  • نماینده مردم شاهرود و میامی دوم تیرماه 98 با دکترحسینی سرپرست وزارت آموزش و پرورش درخصوص پیگیری مصوبات دیدار خردادماه 98 با وزیر سابق در راستای توسعه حوزه آموزش و پرورش در شاهرود و میامی و اخذ دستورات و مساعدتهای جدید بازهم دیداری از جنس پیگیری بود که ثمرات خود را چند ماه بعد در اختصاص بودجه و امکانات به سازمان مهم آموزش و پرورش شاهرود و میامی نشان داد.  
  • 12تیر 98 به دعوت دکترحسینی معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی،‌ توسعه و تجهیز مدارس کشور برای افتتاح و بازدید از چند طرح عمرانی به شاهرود و میامی سفر می کند  تا باز هم نماینده شاهرود و میامی نشان دهد آموزش و پرورش برای او یکی از اولویتهای کاری اش است.
  • برای یک نماینده باید اقصی نقاط و دورترین و حتی محروم ترین نقاط حوزه انتخابیه اش مهم باشد و شاید بتوان گفت عشایر جزو محرومترین اقشار جامعه هستند که باید توجه بیشتری به آنان شود لذا دکترحسینی شاهرودی این قسمت را هم فراموش نمی کند و قندالی رئیس سازمان عشایری کشور را برای بازدید از مناطق عشایری و در راستای رفع محرومیت مناطق کمتر توسعه یافته شرق استان به شاهرود و میامی دعوت می کند و در این سفر برنامه هایی چون بازدید از مناطق عشایری شاهرود و میامی ،دیدار با عشایر منطقه وحضور در شورای اداری شهرستان شاهرود انجام می شود که اختصاص بودجه برای مشاغل خانگی عشایر و ... را بهمراه دارد.
  • رانش زمین در حسین آباد کالپوش از جمله بحرانهایی بود که مردم آن منطقه توریستی و خوش آب و هوا و البته قطب کشاورزی استان را به چالش کشیده بود لذا باید بصورت فوری و بدون فوت وقت این مهم حل می شد. رایزنی ها از طرف حسینی شاهرودی شروع شد تا اینکه مهندس تابش رییس بنیادمسکن کشور تیرماه 98 جهت حل و فصل انتقال اسیب دیدگان از این حادثه در حسین آبادکالپوش حضور یافت. روزی که استاندار به همراه چند مدیرکل استانی نیز آمدند تا با مردم خونگرم و مهمان نواز منطقه صحبت کنند و مساله را حل و فصل نمایند. جلسه ای که با شورای روستا برگزار شد و با مذاکره ای نسبتا طولانی قولهای همکاری خوبی برای رفع این مساله انجام پذیرفت.
  • فرودگاه بین المللی شاهرود هم بعنوان یک برند با پرستیژ همواره مورد توجه مردم و مسئولان بوده و هست. در همین راستا بازدید دکتر تاج بخش نماینده وزیر راه و رئیس سازمان هواشناسی کشور در مرداد 98 از ساختمان ایستگاه جدید در حال احداث هواشناسی فرودگاه و نیز از پروژه های در حال اجرای بهسازی و توسعه سطوح پروازی ،بهسازی و افزایش سالن مسافربری و ترانزیت ،ساختمان برج مراقبت پرواز و تکنیکال بلاک فرودگاه باعث جذب امکاناتی بهتر برای این پروژه بین المللی شد.

تمامی مواردی که ذکر شد فقط بخشی از رایزنی های نماینده شاهرود و میامی را از ابتدای سال 98 تا کنون نشان می دهد و البته به سبب جلوگیری از اطاله کلام از نوشتن در مورد اخذ بودجه ها و امکانات زیادی که در راستای این دیدارها صورت گرفت و خیلی از دیگر دیدارها پرهیز کردم.  

بهر حال دیدارهای مستقیم بخشی از مهمترین اموری است که یک نماینده باید در برنامه کاری خود قرار دهد که به نظر می رسد حسینی شاهرودی در این مورد عملکردی قابل قبول و در خور شان حوزه انتخابیه خود را ارائه داده است.     

 

 

| نوشته خبر نگار | تاریخ ثبت 1398/05/08 - 13:39 | گروه مقالات | آخرین ویرایش 1398/05/08 - 14:29 | 0 نظر | 401 بازدید |
0 نظر
آخرین نظر: ندارد
نظر شما
نام
*
رایانامه
*
توضیح
*
 
 
Waiting در حال انجام عملیات...
‍‍📝 رایزنی یک نماینده با مقامات عالی کشوری/سازوکاری که کمتر به چشم می آید/حسینی شاهرودی سال 98با چه مقاماتی دیدار کرده است؟