ارسال پیام مستقیم برای مدیر سایت

Waiting در حال انجام عملیات...
info@shahroodpress.com
off

عضویت سریع در خبرنامه

Waiting در حال انجام عملیات...

شاهرود پرس

Shahrood Press

شاهرود پرس

شاهرود پرس: دکتر حسینی شاهرودی در جلسه ای در شهر بیارجمند با حضور احمدی مسئول سفرهای رئیس جمهور، استاندار سمنان و دیگر مسئولان استانی و محلی گفت: بر اساس طراحی راه‌های آینده به سمت بیارجمند از شما و جنوب و شرق و غرب، بیارجمند کریدور منطقه می‌شود که خود باعث توسعه این منطقه می‌گردد.


وی خطاب به استاندار افزود: دو سال پیش یکی از مدیران ارشد استانی در گزارشی گفته بود این همه روستاهای پراکنده با جمعیت کم برای چه باید باشد و فقط نگاه اقتصادی داشت که پاسخ من این بود که این‌ها هرکدام به‌‌عنوان یک پاسگاه انتظامی محسوب می شوند و امنیت منطقه را در 320 کیلومتر دورتر از مرکز شهرستان تامین می کنند.

حسینی تصریح کرد: منطقه اگر خالی از سکنه بشود مشکلات امنیتی بوجود می آید و ما حداقل اگر بخواهیم امنیت منطقه را حفظ کنیم باید این روستا بمانند و تقویت هم بشوند.

سخنگوی کمسیون اقتصادی مجلس در مورد اهمیت و جایگاه روستاها اظهار کرد: توسعه روستاها اهمیت ویژه ای دارد بعنوان مثال فقط در بحث گردشگری با کمترین سرمایه‌گذاری می‌بینید که در روستای قلعه بالا در زمان‌های پیک 400 تا 500 خانوار وارد این روستا می شوند و واقعاً مهاجرت معکوس داریم.

وی در مورد پروژه سیمان بیارجمند گفت: در این پروژه باید دولت سرمایه‌گذاری کند. در سال‌های گذشته جلسه‌ای با استاندار و دیگر مسئولان گذاشته شد اما احساس کردم علاقه به انجام این پروژه نیست بهرحال باید در این خصوص هرچه سریع‌تر مشکل حل شود و نباید مردم را بلاتکلیف گذاشت و باید برای راه‌اندازی کارخانه زمان‌بندی شود.

حسینی شاهرودی گفت: بزرگ‌راه حرم تا حرم دغدغه مردم شاهرود است که قبلا صحبت‌هایی بود که از 30 تا 40 کیلومتری شاهرود می گذرد که با پیگیری‌ها و صحبت‌های انجام‌شده معلوم شد که چنین چیزی مطرح نبوده است و همان موقع مشاور طرح گفت که سیاست ما در بزرگ‌راه‌ها مبدا و مقصد نیست بلکه توسعه شهرهای مسیر هم هست. بنابراین طرح حرم تا حرم از همین راه کنونی و در جوار آن می گذرد و نگرانی در این مورد وجود ندارد .

| نوشته خبر نگار | تاریخ ثبت 1398/06/23 - 11:59 | گروه خبر | آخرین ویرایش 1398/06/23 - 13:21 | 0 نظر | 251 بازدید |
0 نظر
آخرین نظر: ندارد
نظر شما
نام
*
رایانامه
*
توضیح
*
 
 
Waiting در حال انجام عملیات...
‍✅ نماینده شاهرود و میامی در مجلس: بیارجمند کریدور منطقه می شود