ارسال پیام مستقیم برای مدیر سایت

Waiting در حال انجام عملیات...
info@shahroodpress.com
off

عضویت سریع در خبرنامه

Waiting در حال انجام عملیات...

شاهرود پرس

Shahrood Press

شاهرود پرس

شاهرود پرس: چند وقتی از بازدید استاندار سمنان و دیگر مقامات استانی و شهرستان که به دعوت نماینده شاهرود و میامی به منطقه کالپوش به واسطه رانش زمین و خسارات وارده سفر کرده بودند نگذشته بود که اکنون شهرک جدید این منطقه و ناحیه صنعتی آن وارد فاز اجرایی شده و خبرهای خوبی از آن منطقه به گوش می رسد. 


آشناگر، استاندار سمنان در بازدید از شهرک جدید روستای حسین آباد سخنانی را ایراد کرد که در ذیل خلاصه ای از آن به نظر شما می رسد.:

به مردم روستای حسین آباد کالپوش خیر مقدم می گویم و به خصوص از خانواده های محترمی که در این رانش دچار خسارت شدند و از صبری که داشتند و صبورانه مشکلات را تحمل کرده و مشارکت خوبی داشتند، تشکر می کنم.

از نماینده فعال و پیگیر و دلسوز شما که به صورت مرتب این مهم را پیگیری کردند، تلاش معاونین محترم استاندار، همراهی امام‌ جمعه محترم و  اعضای شورای اسلامی روستا تقدیر و تشکر دارم.

🔸 خوشبختانه در زمینی با چشم انداز خوب  و فضای مناسب شهرک جدید روستا در حال ساخت است که انشالله مبارک مردم منطقه بوده و به زودی شاهد توسعه این شهرک باشیم.

🔸 در آینده ۱۸۰ واحدی که خسارت جدی دیدند به این شهرک نقل مکان کرده که دیگر شاهد خسارتی نباشیم.

🔸 در بحث امداد رسانی در ابتدای ایجاد بحران، دستگاه های خدماتی و اجرایی استان با حضور شبانه روزی فرماندار شهرستان خدمات بسیار خوبی را ارائه دادند و شاهد کم کاری در این زمینه نبودیم.

🔸 مابقی اهالی روستا که خسارت ندیدند و تمایل دارند در منطقه بی خطر زندگی کنند، می توانند در این شهرک حضور پیدا کرده و با تحویل زمین نسبت به ساخت و ساز اقدام کنند.

🔸 دستگاه های اجرایی برای فرآهم ‌کردن زیرساخت های این شهرک، همزمان با ساخت و ساز اقدامات اجرایی را آغاز کنند.

🔸 در خصوص تامین آب، آب و فاضلاب روستایی و آماده سازی راه دسترسی مردم به این شهرک نیز راه و شهرسازی و شرکت گاز و برق نیز اقدامات لازم را در خصوص برق رسانی و گازرسانی به صورت ویژه در دستور کار قرار دهند.

 🔸اهالی شهرک جدید متناسب با جمعیت این ‌مجموعه یک مدرسه ۶ کلاسه جدید خواهند داشت که توسط آموزش و پرورش احداث می شود و برای تمامی دانش آموزان این ‌منطقه خدمات مطلوب آموزشی ارائه خواهد شد.

🔸به تناسبت حضور مردم در این منطقه و مشارکت در امور، خدمات نیز همزمان ارائه خواهد شد و نگرانی ای وجود ندارد.

🔸 موارد و مسائل مرتبط با سد یکی از دغدغه های شما عزیزان و ماست، مطمئن باشید اگر کوچکترین ‌مشکل فنی در این خصوص وجود داشته باشد، با شما عزیزان برای رفع آن همراهی خواهیم‌ کرد.

🔸 در خصوص دغدغه شما عزیزان بنده به وزارت نیرو نیز تاکید کردم که باید به دغدغه ها و نگرانی هایتان پاسخ داده شود و این مسائل برطرف شود و طی‌ ماه های آینده این مهم‌ تحقق می یابد.

🔸 پایداری سد تضمین شده است اما اثرات وضعی که دوستان مطرح می کنند که در تمامی سد های خاکی امکان وجود آن محتمل است، بررسی و رفع خواهد شد.

🔸 ۳۱ شهرستان به عنوان شهرستان های کمتر توسعه یافته تعریف شده و سند تدوین شده است که شهرستان میامی یکی از این شهرستان ها است.

🔸 جلسات شورای برنامه ریزی و توسعه میامی به ریاست استاندار تشکیل می شود، برای ۲۰ روستا برنامه تدوین شده است و برای اینکه زمینه های توسعه در شهرستان فرآهم ‌شود، در‌جهت بهبود شاخص ها و ایجاد رونق و شکوفایی منطقه گام برمی داریم.

🔸 برای رونق منطقه و ایجاد فرصت شغلی برای جوانان، راهی جز حرکت به سوی ایجاد زمینه های حضور صنعتگران و سرمایه گذاران نداریم که در این راستا کلنگ احداث ناحیه صنعتی کالپوش به زمین خورد.

 

دکتر حسینی شاهرودی ، نماینده مردم شاهرود و میامی نیز در بازدید از شهرک جدید در حال ساخت روستای #حسین_آباد گفت :
 
🔸 امروز اتفاق مبارکی در این منطقه اتفاق افتاد که کلنگ احداث ناحیه صنعتی کالپوش با حضور استاندار محترم به زمین خورد.
 
🔸 امیدواریم طبق قولی که داده شده است تا یکسال آینده تمامی زیرساخت های این ناحیه صنعتی فرآهم شود که شاهد حضور سرمایه گذاران و صنعتگران در این منطقه باشیم.
 
🔸 ایجاد صنایع تبدیلی در منطقه کالپوش، یکی از نیاز های اصلی و ضروری منطقه است.
 
🔸 هرچه در کشاورزی به سمت صنعتی و مکانیزه شدن پیش برویم، از اشتغال آن کاسته خواهد شد .
 
🔸 باید به سمت صنعت در این منطقه گام برداشته و از تک محصولی بودن فاصله بگیریم.
 
🔸 شهرستان میامی به عنوان یکی از ۳۱ شهرستان کمتر توسعه یافته در کشور انتخاب شده است که نیاز است تا مدیریت جهادی در راستای تحقق اهداف این مهم گام برداریم.
 
🔸 امروز شاهدیم که اولین سازه آهنی منازل جدید در شهرک، احداث شده است.
 
🔸 امیدواریم در کنار تسریع در ساخت، تسریع در فراهم نمودن زیرساخت ها نیز انجام شود.
 
 
| نوشته خبر نگار | تاریخ ثبت 1398/07/10 - 12:00 | گروه خبر | آخرین ویرایش 1398/07/10 - 12:47 | 0 نظر | 264 بازدید |
0 نظر
آخرین نظر: ندارد
نظر شما
نام
*
رایانامه
*
توضیح
*
 
 
Waiting در حال انجام عملیات...
✅ غلبه بر رانش زمین: شهرک جدید و ناحیه صنعتی حسین آباد کالپوش در فاز اجرایی