ارسال پیام مستقیم برای مدیر سایت

Waiting در حال انجام عملیات...
info@shahroodpress.com
off

عضویت سریع در خبرنامه

Waiting در حال انجام عملیات...

شاهرود پرس

Shahrood Press

شاهرود پرس

شاهرود پرس: نماینده مردم شهرستان‌های شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی در هفته ای که گذشت در منطقه حسین آباد کالپوش و در آیین افتتاح شهرک جدید این منطقه و شهرک صنعتی آن گفت: باید در کنار سرعت بخشیدن به ساخت واحدهای مسکونی شهرک جدید در حال ساخت حسین‌آباد کالپوش، در زمینه فراهم کردن زیرساخت‌ها نیز تسریع شود. 

* سید امیر رضا حسینی نژاد


سید حسن حسینی شاهرودی در این آیین افزود: امیدواریم طبق قولی که داده شده است تا یک سال آینده تمام زیرساخت‌های این ناحیه صنعتی فراهم شود که شاهد حضور سرمایه‌گذاران و صنعتگران در این منطقه باشیم.
 
نماینده مردم شاهرود و میامی که رایزنی ها و پیگیریهای مکرر او از ماهها پیش با مقامات کشوری و استانی جهت ایجاد شهرک صنعتی در منطقه حسین آباد کالپوش به ثمر رسیده است در بخش دیگری از سخنان خود بر ایجاد صنایع تبدیلی در منطقه کالپوش بعنوان یکی از نیازهای اصلی و ضروری منطقه تاکید کرد.
 
نماینده شاهرود و میامی در بخش دیگری از سخنان خود به صنعتی و مکانیزه شدن کشاورزی نیز تاکید کرد و بیان داشت:  در این بین باید در بخش توسعه مکانیزاسیون و اصلاح نظام بهره برداری تلاش بیشتری کرد چرا که توسعه مکانیزاسیون می تواند موجب کاهش قیمت تمام شده شود، از سوی دیگر لازم است صنایع تبدیلی به عنوان جزئی از زنجیره تولید بخش کشاورزی در مصوبه ها و قوانین منظور شود که امید است اولین گام آن با ایجاد این شهرک صنعتی در منطقه حسین آباد کالپوش بتواند ثمربخش باشد. 
 
اما صنایع تبدیلی کشاورزی چیست و چه اهمیتی دارد؟
 
صنایع تبدیلی و تکمیلی بخش کشاورزی به صنایعی گفته می شود که به فرآوری و عمل آوری نباتی و حیوانی (زراعی، باغی، شیلاتی، دام و طیور، جنگل و مرتع) می پردازد، فرآوری، در برگیرنده تغییرات فیزیکی، شیمیایی، نگهداری، بسته بندی و توزیع است.
 
شاید بتوان گفت یکی از بهترین روش های توسعه اشتغال و افزایش درآمدهای غیر کشاورزی در مناطق روستایی، ایجاد و توسعه صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی و صنایع روستایی است.از سوی دیگر ایجاد صنایع تبدیلی و تکمیلی، مؤثر ترین راهکار برای کاهش حجم ضایعات کشاورزی به شمار می رود.
 
لذا ایجاد شهرک صنعتی در نواحی مختلف و به خصوص در مناطقی که استعداد بخش کشاورزی در آنها زیادتر از سایر مناطق است می تواند با ایجاد صنایع تبدیلی در این مناطق گام مهمی باشد در رونق اقتصادی و اشتغالزایی پایدار و البته ایجاد روحیه و امید در دل کشاورزانی که شاید هرگز تصور ارسال محصولات خود را به اقصی نقاط ایران یا حتی خارج از کشور تا پیش از این نداشته اند.
 
هم اکنون یکی از مهمترین مزایای شهرک صنعتی برای منطقه کالپوش علاوه بر ایجاد صنایع مختلف تولیدی در آن، همین تبدیل محصولات کشاورزی به محصولی است که بتواند در مقاصد مختلف داخلی و خارجی حرفی برای گفتن داشته باشد و حتی با چرخه های تکمیلی بسته بندی و استانداردسازی قابل عرضه به بازار جهانی باشد. 
 

واقعا اگر نگاهی عادلانه به قضیه ایجاد شهرک صنعتی در حسین آباد کالپوش داشته باشیم خواهیم دید در صورتی که فقط و فقط همین صنایع تبدیلی که حسینی شاهرودی از آن نام برده به درستی محقق شود باعث تحولی عظیم در رشد و توسعه این منطقه خواهد شد

| نوشته خبر نگار | تاریخ ثبت 1398/07/13 - 12:51 | گروه مقالات | آخرین ویرایش 1398/07/13 - 13:12 | 0 نظر | 367 بازدید |
0 نظر
آخرین نظر: ندارد
نظر شما
نام
*
رایانامه
*
توضیح
*
 
 
Waiting در حال انجام عملیات...
📝 نقش شهرک صنعتی کالپوش و ایجاد صنایع تبدیلی در توسعه منطقه