ارسال پیام مستقیم برای مدیر سایت

Waiting در حال انجام عملیات...
info@shahroodpress.com
off

عضویت سریع در خبرنامه

Waiting در حال انجام عملیات...

شاهرود پرس

Shahrood Press

شاهرود پرس

شاهرود پرس: معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان و رئیس ستاد انتخابات استان سمنان،۴۰ روز مانده به آغاز فرآیند اجرایی انتخابات بر ضرورت بسترسازی برای برگزاری انتخاباتی پرشور با در نظر گرفتن چهار مولفه رقابت، مشارکت، سلامت و امنیت تاکید کرد.


حبیب‌الله خجسته‌پور در هشتمین جلسه مشترک ستاد انتخابات استان سمنان از ناظران و مجریان انتخبات به مثابه داوران انتخابات پیش رو یاد و اظهار کرد: انتخابات یک امانت در دست عوامل اجرایی و نظارتی انتخابات است و لذا هرگونه ناداوری و جانبداری پذیرفتنی نیست و همه ما چه بر مبنای قانون و چه از منظر شرعی موظفیم که این امانت را پاس بداریم.

وی با بیان اینکه رای مردم یک امانت است و ما مسلمانان به حکم قرآن باید امانت‌دار باشیم ادامه داد: خداوند در قرآن کریم فرموده اند که امانت‌ها را به صاحبان‌شان سپرده و در میان مردم به عدالت داوری کنیم.

رئیس ستاد انتخابات استان سمنان با بیان اینکه سطح امانت‌ها متفاوت است ، به اهمیت آراء مردم به مثابه یک امانت بسیار مهم نام برد و افزود: رای مردم و اندیشه مردم از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و لزوما باید در حفظ این امانت کوشا باشیم. در حقیقت اعضای برگزاری انتخابات در سطح استان داوران آرای مردم هستند و لذا باید داوری و قضاوت ما عادلانه باشد.

وی ضمن برحذر داشتن مدیران و کارکنان اداری از حمایت از کاندیداها و فعالیت سیاسی گفت: مدیران استانی و شهرستانی و کارکنان ادارات تابعه وزارت کشورکه مجریان انتخاباتمحسوب می‌شوند به‌دلیل مسئولیت خود، به هیچ وجه حق جانبداری از فرد و کاندیدای خاصی را ندارند.‌ ضمن اینکه کارکنان دستگاه‌های اجرایی غیر از وزارت کشور در ساعات اداری حق جانبداری از فردی را نداشته و در ساعات غیر اداری نیز نباید از سمت‌ها و عناوین خود استفاده کنند.‌

خجسته‌پور با اشاره به فرصت 40 روزه باقیمانده تا شروع فرآیند اجرایی انتخابات گفت: با توجه به نزدیکی این رویداد مهم سیاسی تمامی دستگاه‌های مرتبط باید آمادگی کامل را کسب کنند.‌ البته ستاد انتخابات استان در همین راستا تاکنون هشت نشست برگزار کرده که یکی از آنها به ریاست معاون وزیر و رئیس ستاد انتخابات کشور و دو نشست آن به ریاست استاندار سمنان برگزار شده است.

وی از برگزاری نشست‌های مشترک ستاد انتخابات استان با شهرستان‌های هشت‌گانه استان خبر داد و افزود: این نشست‌های مشترک به بهتر برگزاری انتخابات اسفندماه در استان کمک خواهد کرد.

معاون سیاسی استاندار سمنان با بیان اینکه چهار مولفه برای انتخابات مد نظر است که دو مورد بصورت مستقیم و دو مورد بصورت غیر مستقیم به وظایف ما مربوط است  ادامه داد: سلامت و امنیت دو مولفه ی بسیار مهم است که به‌صورت مستقیم به وزارت کشور مربوط است و دو مولفه رقابت و مشارکت نیز به‌صورت غیر مستقیم در چارچوب وظایف ماست.

وی از برگزاری اولین جلسه ستاد امنیت انتخابات استان با حضور استاندار در هفته آینده خبر داد و ضمن تاکید بر بسترسازی برای مشارکت بالا در انتخابات گفت: خدمت رسانی و امید آفرینی برای مردم می تواند منجر به افزایش میزان مشارکت مردم در انتخابات شود.‌

خجسته‌پور از رصد مداوم فضای انتخابات در استان خبر داد و اظهار کرد: ستاد انتخابات استان با کسانی که بر خلاف قوانین اقدام به تبلیغات زودرس انتخاباتی بزنند و یا با آن دسته از کارکنانی که له یا علیه نامزدی فعالیت کنند برخورد می‌کند.

وی استفاده از امکانات دولتی و فعالیت در ساعات اداری را برای همه کارکنان دولتی ممنوع برشمرد و افزود: کارکنان وزارت کشور نیز که به هیچ عنوان اجازه ورود به این حوزه را ندارند مگر اینکه پیش از آن از سمت خود استفا داده باشند.

| نوشته خبر نگار | تاریخ ثبت 1398/08/01 - 12:33 | گروه خبر | آخرین ویرایش 1398/08/01 - 12:39 | 0 نظر | 419 بازدید |
0 نظر
آخرین نظر: ندارد
نظر شما
نام
*
رایانامه
*
توضیح
*
 
 
Waiting در حال انجام عملیات...
✅ معاون سیاسی استاندار سمنان: مدیران ادارات تابعه وزارت کشور به هیچ وجه حق جانبداری از فرد و کاندیدای خاصی را ندارند