ارسال پیام مستقیم برای مدیر سایت

Waiting در حال انجام عملیات...
info@shahroodpress.com
off

عضویت سریع در خبرنامه

Waiting در حال انجام عملیات...

شاهرود پرس

Shahrood Press

شاهرود پرس

شاهرود پرس: کتاب «مادرها و مادربزرگ‌هایی شبیه من» مجموعه داستان‌های کوتاه به قلم مریم سادات میرحسینی از سوی انتشارات کتاب نیستان منتشر شد.


کتاب «مادرها و مادربزرگ‌هایی شبیه من»، مجموعه داستان‌های کوتاه مریم سادات میرحسینی با طرح جلدی از نرگس زیانی مشتمل بر ۱۰ داستان توسط انتشارات کتاب نیستان به چاپ رسید.

این کتاب شامل داستان‌های کوتاه و روایی است که نویسنده را به بطن خاطرات قدیم تا دنیای امروز می‌برد و با مفاهیمی چون زندگی، مرگ و تقدیر آشنایی دوباره‌ای می‌بخشد. نوشته‌های این مجموعه داستان، نوعی نگاه شاعرانه و لطیفی نیز دارند که از طبع این نویسنده جوان شاهرودی برمی‌آید.

وام‌گیری از المان‌های ساده زندگی یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این مجموعه داستان است اما شاید غیربومی بودن آن اندکی به ذوق خواننده آسیب می‌رساند میرحسینی می‌تواند با قلم خوبی که دارد بومی نویسی را نیز به داستان‌هایش بیفزاید تا رنگ و بویی بهتر به داستان‌هایش بدهد.

اما نقطه قوت این کتاب به نظر می‌رسد فضاسازی‌های ویژه‌ نویسنده است که مخاطب را با خود همراه می‌کند در این مجموعه داستان برخی تعلیق‌ها خوش نشسته‌اند و برخی دیگر خیر اما درمجموع کتابی خواندنی را به مخاطبان عرضه می‌کند.

نویسنده همچنین حس زنانگی خاصی را در زبان شاعرانه خویش در برخی نوشتارهای به مخاطب عرضه می‌کند که اتفاقاً این امر خوش نشسته و به نقطه قوت وی بدل شده است.

تله‌موش، مرثیه‌های قمری، سفید قرمز سفید، دل صاحب‌مرده‌ام شور می‌زند و جنگ بدون و ... در زمره داستان‌های خواندنی این مجموعه هستند.

درنهایت باید گفت این کتاب خواندنی پیشنهاد شاهرود پرس به مخاطبان است هرچند نویسنده می‌توانست با تغییر و چینش ترتیب داستان‌ها کمی فضای ذهنی روانی بهتری به مخاطبان دهد مثلاً می‌توانست جنگ بدون زن را داستان دوم و مادرها و مادربزرگ‌هایی شبیه من را داستان نخست قرار دهد.

| نوشته خبر نگار | تاریخ ثبت 1398/08/08 - 12:28 | گروه خبر | آخرین ویرایش 1398/08/08 - 12:28 | 0 نظر | 295 بازدید |
0 نظر
آخرین نظر: ندارد
نظر شما
نام
*
رایانامه
*
توضیح
*
 
 
Waiting در حال انجام عملیات...
✅ هنرمند شاهرودی مادرها و مادربزرگ‌هایی شبیه من را قلم زد