شاهرود پرس

شاهرود پرس

ارسال پیام مستقیم برای مدیر سایت

در حال انجام عملیات...
info@shahroodpress.com
off

شاهرود پرس: امام جمعه شاهرود در جمع صاحبان رسانه های فعال مکتوب و مجازی در مورد مسائل مهمی سخن گفت که خلاصه آنرا در ذیل آورده ایم.


حجت الاسلام والمسلمین عباس امینی در مورد مساله شهرک سینمایی شاهرود و حرف و حدیثهایی که این روزها مطرح می شود گفت: به گفته مسئولان اداره راه و شهرسازی نمی توان به واسطه اینکه فیلم سلمان فارسی ملی است زمینی را به شکل غیرقانونی به شهرک سینمایی و یا شخصی بدهیم.

وی افزود: آخرین مبحثی که مطرح شد این بود که موسسه عمران و توسعه شاهرود بیاید و زمین مورد نظر را بگیرد و بعنوان مستاجر این زمین و یا خریدار آن بشود و چون دارای شماره ثبت و دیگر موارد قانونی است زمین مورد نظر در اختیار این موسسه قرار گیرد و در نهایت موسسه مذکور در اختیار شهرک سینمایی قرار بدهد و شهرداری هم سرمایه گذاری کند تا بعد از اتمام پروژه به عنوان مکانی برای گردشگری در جهت اقتصاد شهر استفاده گردد و بنده این کار را با قوت دنبال می کنم و در این رابطه جلسات متعددی داشته ایم تا به سامانی در این قضیه برسیم اما نمی توان به دلایلی چون همشهری بودن آقای میرباقری و مهم بودن فیلم سلمان و... قانون را زیر پا گذاشت بلکه باید راهکارهایی به شرط نشکستن قانون پیدا کرد و توصیه ما اینست که همه تعامل داشته باشند تا این سرمایه فرهنگی برای شاهرود بماند.

امینی در مورد حال و هوای این روزهای بیمارستانهای شاهرود گفت: متاسفانه همانطور که مساله مرگ کمی عادی شده مساله ترس داوطلبان کمک به کادر بیمارستانها نیز بیشتر شده و مثلا اگر قبلا فراخوان میدادیم عده زیادی می آمدند و مسئولان اجازه حضور زیاد افراد را نمی دادند اما امروز هر چه می گوییم بیایید می ترسند و این کمک رسانه ها را می طلبد تا مردم داوطلبانه به بیمارستانها بروند.